Brašnářství Tlustý a spol.  Tlustý a spol.   Ručně šité kožené výrobky na celý život 

NEJPRODÁVANěJŠÍ

Videa z mojí dílny

Jak se dělá opasek na celý život

 

Echte leder šmejdy co mi nosíte na opravuO FIRMĚ
Naše story

 

Naše začátky

Vše začalo v lednu 2013. Roman Tlustý, jež dal naší firmě do vínku své jméno, dělal řemeslo sice od vyučení v roce 1981, ale zrod Brašnářství Tlustý a spol. tak, jak je znáte dnes, začal 3.1.2013.

Pan Tlustý podnikal v oboru, hned jak to bylo po revoluci možné. V devadesátých letech ho znalo půl Prahy, kdo potřeboval opravit kovbojské boty nebo měl rozpadlou bundu na motorku, šel k Romanovi do jeho sklepní dílny. Přišly i zakázky na kožené kostýmy z Barrandova. Po letech prosperity a hojnosti ale přišla kolem roku 2006 bída a držela se ho dlouhých 7 let. V lednu 2013 bylo nejhůř. Zákazníci nikde, všude jen rostoucí dluhy a beznaděj. Bída byla taková, že často nebylo ani na jídlo. Do dílny ve sklepě chodilo míň a míň lidí. Bylo třeba udělat zásadní rozhodnutí. Skončit nebo věci začít dělat jinak.

Zachráníme řemeslo

Krize vybudila poslední síly. Do nového začátku se přidal kamarád z mládí Ivan Petrův. Povedlo se vyplatit nejhorší dluhy. Získali jsme tři měsíce času. A začly se dít věci. Poladili jsme staré stroje, dokoupili pár dalších (za váhu železa ze zkrachovalých fabrik), nakoupili pár kůží, vyvzorovali nové výrobky, postavili eshop a začali říkat na Facebooku lidem, že existujeme. S živností jak jí pan Tlustý dělal roky sám ve sklepě byl konec, začali jsme stavět vše znovu a tentokrát jako firmu - společenství řemeslníků Brašnářství Tlustý a spol.

Věřili jsme své práci a věřili jsme, že české řemeslo může žít i v době, kdy se všechno dělá v Asii a koželužny a fabriky po celé republice dávno zkrachovaly.

Stanovili jsme si do začátku, že budeme vyrábět svoje vlastní výrobky. Z kvalitních materiálů, za rozumné ceny, ve spolupráci s dalšími českými řemeslníky. Takové, které v nákupním centru ani ve značkovém obchodě nekoupíte.

 

Jde to!

Světe div se, ono to začalo fungovat. Přes Facebook se o nás dozvěděli první zákazníci a začly přicházet první objednávky. Třetí měsíc od rozhodnutí jsme začli dostávat desítky objednávek měsíčně a byl čas na hledání dalších spolupracovníků.

Do party přišli další fachmani, kteří byli dlouho mimo obor a museli se živit všelijak.

Začali jsme spolupracovat i s dalšími řemeslníky - knihaři z Knihařství Rak nám dělají ražbu, pan Věntus z Opavy nám dělá krabičky, paní Zelenáková z Vysočiny nám šije pytlíčky na výrobky, paní Jech z Vršovic nám je potiskuje, pan Toman z Moravy nám odlévá mosazné spony, pan Švestka z Běchovic je galvanizuje, pan Hušek z koželužny z valašské Jablůnky nám dodává kůže.

Ano, začít podnikat v roce 2013, bez kapitálu, bez ničeho, jen s odvahou a chutí do práce jde!

Sloužíme veřejnosti

Dnes, v roce 2018, začínáme pátý rok. Sídlíme v krásném proskleném prostoru, tým se rozrostl na více než 20 spolupracovníků, společnými silami jsme odbavili přes 30 000 individuálních zakázek,  máme první pobočnou dílnu na Vysočině, na Facebooku máme přes padesát tisíc fanoušků, šijeme z nejlepších materiálů z Itále, Belgie, Švédska i Japonska a chystáme se otevřít pro zákazníky do světa.

 

 

Při naší práci se inspirujeme myšlenkami a principy velikána českého průmyslu pana Tomáše Bati. Snažíme se podnikat tak, aby byl spokojený jak zákazník, tak naši spolupracovníci, tak i jak říkal - závod, tedy firma.

Našim zákazníkům se snažíme poskytovat službu veřejnosti v tom nejlepším slova smyslu. Na naše výrobky poskytujeme doživotní záruku a našim zákazníkům nejlepší servis, jaký dokážeme.


Co chceme dokázat

Naším snem je vybudovat firmu, která bude známá jak v Čechách tak i v zahraničí kvalitou svých výrobků a tak jako u starých Baťovců, podnikavostí a šikovností lidí, kteří jí prošli.

Snažíme se přitom křísit české řemeslo a postupně vytvářet pracovní místa pro lidi v regionech, kde není práce. Těšíme se až budeme moci otevřít učební obor pro nové učně. Těšíme se až budeme mít tisíce objednávek měsíčně od běžných českých lidí, na kterých budou pracovat desítky českých fachmanů.

Naším cílem není vyrábět jen luxusní výrobky určené pro horních deset tisíc, ale vyrábět kvalitní věci za rozumné ceny a pro běžné lidi. Je to běh na dlouhou trať, ale věříme, že i v dnešní době je možné v Čechách vyrábět a ne jen montovat pro automobilky nebo provozovat logistická centra.

Věříme v Baťovské principy, věříme v lidskou práci a v to, že když se chce, tak to jde.

 

Buď práci čest! (více o původu hesla)

 

Ivan Petrův a tým Brašnářství Tlustý a spol.