Dnes slaví svátek:Čeněk

Albína slaví svátek dne 16.12.

Charakteristika

Albína či albín se obecně užívá jako označení pro světlé typy lidí. Není tedy divu, že význam jména Albína je skutečně spojený s bílou barvou, světlostí.

Odvozeniny a varianty jména Albína

Albína je ženským křestním jménem s mužským protějškem v podobě jména Albín. Variantami jména je i Alba, Běla, příp. Blanka. Domácky se Albína může nazývat jako Ála, Bína, Albi nebo zdrobněle Albínka.

Významné nositelky

Slavnou nositelkou jména Albína byla česká filosofka a matematička minulého století Albína Dratvová, původním jménem Běla.

Původ a význam jména

Albína je ženské křestní jméno s latinským původem. Základ má v latinském slově "albus", které se překládá jako "bílý" či "bělavý". Albína se tedy významově překládá jako bělavá, bělostná nebo zářivě bílá.

Trojka je dobrým přítelem, důvěrníkem i životním partnerem. Ví, o co v životě jde a co je skutečně důležité. Má ráda jasno ve všech svých vztazích a nerada lže, protože její paměť je děravá a nikdy si nic nepamatuje příliš dlouho. Je to výhoda, protože tím zapomíná i na špatné a svým přátelům umí odpustit skoro všechny hříchy. Trojka je nadaná a skvělá osobnost, má také sklony k umělecké činnosti a nikdy nekoná bez přemýšlení. Její fantazie je dobře rozvinutá a dokáže se naslouchat potřebám a potřebám jiných. Nikdy není umíněná ani neústupná.
Toto jméno je vhodné pro znamení Raka, Panny a Kozoroha. Vhodnou barvou je fialová, hnědá a všechny pastelové barvy.

Svátky v ostatních měsících: