Dnes slaví svátek:Alexandra

Alice slaví svátek dne 15.01.

Charakteristika

Ať je jméno Alice podobné s mnoha jinými ženskými jmény, zajisté je originální a zajímavé. Dokazuje to i jeho obliba.

Odvozeniny a varianty jména Alice

Alice je ženským křestním jménem, které nemá v pravém slova smyslu svůj mužský protějšek. Existuje však mnoho příbuzných jmen, které bývají s jeho původem spojovány, například zmiňovaná Alžběta nebo Alexandra. Domáckou podobou jména je Elis, Eli, Ali, také Alka, Ála nebo Ája, zdrobněle se pak užívá i Alička.

Významné nositelky

V českém showbusinessu září hvězda Alice Bendové, oblíbené české herečky. Další slavnou nositelkou jména je i česká režisérka Alice Nellis. Na světové scéně je pak nepřehlédnutelný mužský nositel anglické verze jména, rockový zpěvák Alice Cooper.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Alice nemá úplně jednoznačný výklad. Je často považováno za odvozeninu jmen Adéla, potažmo staroněmeckého Adelheid, Adelaida nebo starofrancouzského jména Aaliz. Od těchto jmen by pak přebíralo význam, znamenalo by "ušlechtilá" nebo "vznešená". Svůj původ však může mít jméno Alice také v anglickém jméně Elisabeth (česky Alžběta), jeho podoba s domáckou verzí jména Elis je nesporná. Bývá však také spojováno se slovanským jménem Alexandra.

Základem je starofrancouzské Aaliz, přijaté a lidově obměněné za staroněmecké Adelheid - "vznešené postavy".

 

Trojka je dobrým přítelem, důvěrníkem i životním partnerem. Ví, o co v životě jde a co je skutečně důležité. Má ráda jasno ve všech svých vztazích a nerada lže, protože její paměť je děravá a nikdy si nic nepamatuje příliš dlouho. Je to výhoda, protože tím zapomíná i na špatné a svým přátelům umí odpustit skoro všechny hříchy. Trojka je nadaná a skvělá osobnost, má také sklony k umělecké činnosti a nikdy nekoná bez přemýšlení. Její fantazie je dobře rozvinutá a dokáže se naslouchat potřebám a potřebám jiných. Nikdy není umíněná ani neústupná.
Toto jméno je vhodné pro znamení Raka, Panny a Kozoroha. Vhodnou barvou je fialová, hnědá a všechny pastelové barvy.

Svátky v ostatních měsících: