Dnes slaví svátek:Nataša

Anděla slaví svátek dne 11.03.

Odvozeniny a varianty jména Anděla

Anděla je ženskou podobou mužského jména Anděl nebo Andělín. Setkat se můžeme i s ženskou mutací Andělína. Domáckou podobou jména Anděla mohou být verze přebrané z jiných jazyků, například Andy, Angelina či Angelika, zdrobněle se pak užívá i Andělka. Zvláště známé je jméno jako Angela v anglicky mluvících zemích.

Významné nositelky

Díky slavné americké herečce je neznámější mutací jména Angelina. Angelina Jolie a Brad Pitt jsou v současnosti snad nejsledovanějším párem Hollywoodu a také rozhodně jedni z nejpopulárnějších amerických herců. Také Angela Watson, americká herečka, modelka a zpěvačka, je slavnou nositelkou tohoto jména.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Anděla má na první pohled jasný význam. Souvisí s označením "anděl" jako "posel boží". Původ je spojován s řeckým slovem "angelos" nebo jeho latinskou podobou "angelus", významově překládanými jako "anděl".

Jednička je typickým vůdcem, její schopnosti jsou výjimečné a umí se v každém prostředí dostat do popředí. Vždy kolísá mezi dobrem a zlem - umí být dokonalým člověkem, který má pevné mravní zásady, ale umí být i zločincem a tajným donašečem. V duši jedničky se často bije dobro a zlo, těžko se na ni tedy lze 100% spolehnout. V lásce potřebuje vášnivého a smyslného partnera, který by jí pomohl najít klid a vyrovnanost. Potřebuje lásku a upřímnost, ale nevyžaduje časté projevování citů. Hodně dává, ale požaduje vždy rovnocenné jednání a přímý rozhovor.
Toto jméno je vhodné pro znamení Kozoroha, Panny, Býka a Ryb. Vhodné barvy jsou červená, oranžová a tmavé odstíny všech barev.

Svátky v ostatních měsících: