13. 09. 2023
the-best-chelsea-boots-for-men-2930x2198-c-center.jpeg

 

Boty Chelsea jsou ikonickým kouskem obuvi, který se stal nepostradatelnou součástí módního světa. Tyto stylové a pohodlné boty mají zajímavou historii, slavné nositele a unikátní design, který je stále oblíbený po celém světě.

 

 

Vznik a Historie


Boty Chelsea mají své kořeny ve Velké Británii 19. století. Byly vytvořeny jako obuv pro chlapecké a mužské jezdce, kteří potřebovali pohodlné a praktické boty pro jízdu na koni.


Jejich design byl jednoduchý a funkční, s elastickými panely na stranách pro pohodlné nazutí. Tento design umožnil rychlé obouvání a zouvání, což bylo důležité pro jezdce.

 

Slavní Nositelé

 

Boty Chelsea získaly popularitu díky svým praktickým vlastnostem a elegantnímu vzhledu. Díky minimalistickému designu se hodí každému stylu a každé příležitosti, nelze udělat krok vedle. Chelsea nejvíc sluší barvy jako černá, šedá či koňak, které jsou snadno kombinovatelné s ostatními barvami. V těchto variantách je mužete brzy zakoupit i v našem brašnářství. Díky své variabilitě se brzy se staly symbolem britského stylu. Mezi slavné nositele patří ikony jako The Beatles, kteří přispěli k rozšíření popularity bot Chelsea v 60. letech. Dnes můžeme vidět tyto boty na nohou mnoha celebrit a módních nadšenců po celém světě. Mezi další slavné nositele této obuvi patří:

 

David Beckham: Bývalý anglický fotbalový kapitán a módní ikona David Beckham je často viděn v botách Chelsea. Jeho smysl pro styl a módní vkus mu udělaly ikonou a jeho nošení těchto bot přispělo k jejich popularitě.
Harry Styles: Bývalý člen britské chlapecké skupiny One Direction a sólový zpěvák Harry Styles je známý svým extravagantním stylem a láskou k botám Chelsea. Styles je považován za jednoho z nejvýraznějších módních trendsetters současnosti.
Kendall Jenner: Americká modelka Kendall Jenner je další celebrita, která často nosí boty Chelsea. Její vkus pro módu a schopnost kombinovat tyto boty s různými outfity ji činí inspirací pro mnoho žen a dívek po celém světě.

 

Harry Styles

 

Materiál pro výrobu


Tradičně jsou boty Chelsea vyrobeny z kvalitního koženého materiálu. To zahrnuje hladkou kůži, semiš nebo dokonce exotické kůže, jako je krokodýlí nebo hadí kůže. Kožený materiál dodává botám eleganci, trvanlivost a občas i extravagance. Výrobci se často snaží používat vysoce kvalitní materiály, aby zajistili, že boty vydrží mnoho let. V Brašnářství Tlustý na jejich výrobu používáme kůži spiker, kterou dovážíme z holandské koželužny Vitelco. Hladká obuvnická kůže 1,5mm silná. A jako na všechny ostatní výrobky i na tyto boty poskytujeme doživotní záruku.

 

Zajímavost o Botách Chelsea

 

Jedna z zajímavostí týkajících se bot Chelsea je, že jejich design zůstává relativně nezměněn po celou dobu své existence. To je známka jejich klasického a nadčasového stylu. Elastické panely na stranách a nízký podpatek jsou stále charakteristickými rysy těchto bot. Boty Chelsea jsou také známé tím, že jsou velmi pohodlné a snadno se obouvají a zouvají. To je důvod, proč jsou oblíbené jak mezi muži, tak mezi ženami, a jsou vhodné pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formální události. Celkově lze říci, že boty Chelsea jsou trvalou ikonou módního světa s bohatou historií a unikátním stylem. Jsou symbolem elegance a pohodlí, a proto neustále zůstávají v oblibě mezi lidmi po celém světě.

 

chelsea sneaker boots

 

Další příspěvky