25. 12. 2013
happycustomersafranek.jpg

Milí čtenáři, FB fanoušci, zákazníci,

rok se s rokem sešel a my můžeme bilancovat. Tenhle celý rok byl pro nás celý naprosto neuvěřitelný.

Před rokem jsme se ani neznali. Všichni lidé, co jsou v našem společenství řemeslníků, měli své vlastní, často velmi krkolomné a osamocené životní cesty.

Po roce tvrdé práce jsme dali dohromady partu, která má dnes 10 stálých spolupracovníků a kolem dalších 10 spolupracujících malých českých soukromých firmiček.

Vedle naší dílny se totiž na našich výrobcích podílí - švadleny, sítotiskaři, knihaři, výrobci kartonových krabic, koželuzi, výrobci zipů, slévači, galvanizéři a samozřejmě dopravci a pošťáci, k nim je třeba připočíst grafiky, fotografa, webdesignery, programátory a samozřejmě paní Vodehnalovou, naší paní která po nás uklízí dílnu a vyklepává popelníky a také našeho pana účetního.

Člověk by neřekl, kdo všechno musí přiložit ruku k dílu, aby celá tahle firmička jela.

Před necelým rokem byla naše situace zoufalá, měli jsme dluhy, zákazníci nechodili, my dělali samé opravy zipů a druků, v zimě jsme netopili a často nebylo ani co jíst. Zní to neuvěřitelně, ale ano, v roce 2013 nebylo co jíst.

Tým Brašnářství Tlustý a spol.


Dnes máme postavený perfektní tým, máme víru v budoucnost, máme dobré, šikovné a odhodlané lidi. Tak jako starý pan Baťa jsme věřili své práci a díky Vám, naším zákazníkům, jsme za necelý rok vybudovali tým, který za pár měsíců, co jsme spolu, zpracoval přes 1 000 zakázek.

Před rokem naše živnost skomírala, ale tím, že jsme se postavili nepřízni osudu a odhodlali se místo oprav dělat naše vlastní výrobky, jsme se vydali na dobrodružnou cestu. Všichni nás zrazovali: "Číně se přece konkurovat nedá", "Vyrábět v Čechách? Vy jste se zbláznili, proč to nepřivezete z Turecka?", "Neprosadíte se.", "Na podnikání potřebujete kapitál", apod.

Nedali jsme se zradit od našeho plánu. Opravili jsme co jsme měli, koupili jsme pár starých strojů za cenu šrotu, a pak udělali to nejdůležitější - dali dohromady skvělé a pracovité lidi. Společně jsme přivedli na světlo světa na 20 typů výrobků, dostali se z temné dílny bez oken do krásného ateliéru, začli jsme dělat z nových materiálů, odlévat vlastní spony, dokonce jsme se pustili ve spolupráci se ševcem Pavlem Švientym (www.svienty.cz) do přípravy výroby bot.

O to nejlepší jste se ale postarali Vy, naši zákazníci. Takovou vlnu podpory, desítky děkovných dopisů a milých slov jsme ani ve snu nečekali. Vaše podpora nám dává ohromnou chuť do práce, Vaše děkovné maily a dopisy si pokaždé čteme na dílně nahlas a máme z každého ohromnou radost. Každý Váš mail, každé hezké slovo uznání nám vlévá krev do žil a dává chuť do další práce.

 Příští rok bude pro nás veliká výzva.

Rádi bychom zvýšili objem výroby a zaměstnali více českých fachmanů, kteří museli od řemesla jít pryč nebo jsou bez práce a bez víry, tak jako my byli před rokem. Rádi bychom naše výrobky přiblížili více lidem, kteří na ně nemají, tak jako jsme na nic ještě nedávno neměli my. Rádi bychom  také udělali nové výrobky pro ženy a teenagery. Rádi bychom také, aby v nás měli inspiraci ostatní řemeslníci a více lidí se vydalo na cestu, kterou starý pan Baťa nazýval "Službou veřejnosti.". 

Jestli se toto za další rok alespoň z části podaří, tak to pro nás bude úspěšný rok. 
Po cestě bude spousta práce, díky Vám ji ale budeme dělat s úsměvem na rtech.

Děkujeme Vám všem za podporu a přejeme i Vám v novém roce hodně zdaru, dobré nálady a odvahy udělat kroky, které třeba dlouho odkládáte. Nebojme se budoucnosti!


Hodně štěstí v Novém Roce 2014


Tým Brašnářství Tlustý a spol.

 

Další příspěvky