Dnes slaví svátek:Ivo

Daniela slaví svátek dne 09.09.

Charakteristika

Vedle toho, že má jméno Daniela nadčasový význam, má také krásnou formu a podobu. Jméno je ladné, lehké a okouzlující, tyto vlastnosti propůjčuje i svým nositelkám.

Odvozeniny a varianty jména Daniela

Ženské křestní jméno Daniela má mužský protějšek ve jménu Daniel. Domáckými variantami jména jsou Dana, Dáňa, Danka, Danečka, Danička, Danilka, Danielka apod. Jméno Daniela je známé i ve slovenštině, také němčině, italštině nebo polštině. Francouzština užívá variantu Danielle, stejně tak i norština nebo dánština. V angličtině se setkáme s verzí Daniela, Daniella i Danielle. Maďarština užívá jméno jako Daniella, srbochorvatština jako Danijela, ruština jako Daniila.

Významné nositelky

Jméno nosí například slovenská tenistka Daniela Hantuchová. Najdeme ho však nejenom ve sportu, ale především v showbusinessu. Mezi známé nositelky jména patří například moderátorky Daniela Písařovicová nebo Daniela Drtinová, stejně tak i česká herečka Daniela Kolářová nebo herečka slovenského původu žijící u nás Daniela Šinkorová. Zástupkyní krásných modelek ze Slovenska je Daniela Peštová, manželka populárního zpěváka Pavola Habery.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Daniela má hebrejský původ. Stejně jako mužská varianta Daniel pochází z hebrejského "Dáníél", které se dá přeložit jako "Bůh je můj soudce" nebo "souzena Bohem".

Ženská podoba k Daniel. Význam jména je "Bůh je můj soudce".

 

Jednička je typickým vůdcem, její schopnosti jsou výjimečné a umí se v každém prostředí dostat do popředí. Vždy kolísá mezi dobrem a zlem - umí být dokonalým člověkem, který má pevné mravní zásady, ale umí být i zločincem a tajným donašečem. V duši jedničky se často bije dobro a zlo, těžko se na ni tedy lze 100% spolehnout. V lásce potřebuje vášnivého a smyslného partnera, který by jí pomohl najít klid a vyrovnanost. Potřebuje lásku a upřímnost, ale nevyžaduje časté projevování citů. Hodně dává, ale požaduje vždy rovnocenné jednání a přímý rozhovor.
Toto jméno je vhodné pro znamení Kozoroha, Panny, Býka a Ryb. Vhodné barvy jsou červená, oranžová a tmavé odstíny všech barev.

Svátky v ostatních měsících: