Dnes slaví svátek:Alexandra

Darina slaví svátek dne 22.09.

Charakteristika

Darina je sympatickým jménem s ještě sympatičtějším významem. A dokonce je jich hned několik. Darina může být dárek. Žena jménem Darina může být i nositelkou dobra nebo zářící hvězdou. To vše může být díky svému jménu.

Odvozeniny a varianty jména Darina

Ženské křestní jméno Darina nemá mužskou variantu. Bývá však dáváno do spojitosti se jmény Darie, Darja či Darya, se kterými může být i významově příbuzné. Domáckými podobami jména Darina jsou Dara, Darka, Darinka nebo Daruška.

Významné nositelky

Jednou z nejznámějších nositelek jména je zpěvačka slovenského původu Darina Rolincová, která si říká Dara Rolins. Je partnerkou další slovenské pěvecké hvězdy Rytmuse. Mediálně známá je také Darina Rychtářová, jde o expartnerku současného ochránce Ivety Bartošové Josefa Rychtáře.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Darina má několik teorií výkladu. Nejčastěji je uváděno jako jméno jihoslovanského původu s významem "dar, dárek". Může však jít také o alternativu orientálního jména Darie, Darja, které se překládá jako "držitelka dobra", "nositelka dobra". Existuje i třetí výklad o původu jména, který ho spojuje se slovem "dara" z khmerštiny, znamená "hvězda".

Vykládá se buď jako "dar, dáreček", nebo jako obdoba jména. Darie.

 

Osobním číslo dva znamená Dobro. Je vhodné zejména pro Býky, Kozorohy, Štíry a Berany. Dvojky jsou vynikající lidé, ale dnešní uspěchaný svět je na ně příliš rychlý. Jsou obdařeny výjimečnou inteligencí, kterou velmi účinně využívají, aniž by se chtěly předvádět. Bývají oddané i přísné. Jsou laskavé, ale raz dva se jim změní nálada. Chtějí, abyste se jim věnovali, ale nedávají to nijak najevo. Ve dvojce vyvolává dobro snahu, upřednostňovat v každé situaci zájmy jiných před svými vlastními.
Vhodnými barvami jsou všechny pastelové odstíny barev.

Svátky v ostatních měsících: