Dnes slaví svátek:Nataša

Emílie slaví svátek dne 24.11.

Charakteristika

Emílie je půvabným jménem pro půvabnou ženu. Žena jménem Emílie dostala do vínku dle významu svého jména také horlivost, pracovitost a životní nadšení.

Odvozeniny a varianty jména Emílie

Emílie je ženským křestním jménem s mužským protějškem ve jménu Emil. Variantou jména je i Emilia. Někdy bývá jméno dáváno do souvislosti se jménem Amélie, to má však jiný význam. Domácky se jméno užívá jako Emilka, Emča, Emina, Emuška, Ema apod. Jméno Emílie znají i na Slovensku. Anglická verze jména je Emilia nebo Emily, německá Emilie či Emilia, francouzská Ěmilie, španělská, italská či polská pak Emilia. Ruština zná jméno jako Emilija.

Významné nositelky

Jméno nosila například česká spisovatelka Emilie Bednářová, herečka Emilie Hráská nebo operní pěvkyně Emilie Zacharová.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Emílie (nebo také Emilia) vzniklo z latiny. Stejně jako mužský protějšek jména Emil se vyvinulo z latinského slova "aemilianus" s významem "pracovitý", "horlivý" nebo také "soutěživý". Jméno se užívalo už ve starém Římě, Aemilus byl váženým římským rodem.

Osobním číslem tohoto jména je osm a znamená Peníze. Osmičky jsou předurčeny k úspěchu a přitahují k sobě příležitosti na zbohatnutí. Často dosáhnou toho, co potřebují pro svoji spokojenost. Jsou vyvolenými osudu, zřídkakdy jsou osamělé, stále vědí, co mají udělat a jak postupovat. Kolem je vždy mnoho příživníků a patolízalů, ale osmičky vždy včas rozpoznají, kdo to s nimi myslí upřímně a lichotkám věnují jen málo pozornosti. Jsou panovačné, přímé, rychlé a velmi bystré.
Toto jméno je vhodné pro znamení Panny, Vodnáře, Střelce a Kozoroha. Vhodné barvy jsou všechny odstíny modré a zelené.

Svátky v ostatních měsících: