Today is nameday of:Čeněk

Monika is celebrating nameday on 21.05.

Charakteristika

Žena jménem Monika je dle významu svého jména doslova bohyní. Jistě tak bude jedinečnou ženou s neodolatelným šarmem. Pro svého partnera pak bude Monika i ženou jedinou. Jako bohyně se schopností každému dobře poradit bude žena jménem Monika spíše jedinečná než osamělá. Přesto i osamělost bývá s jejím jménem spojována.

Odvozeniny a varianty jména Monika

Ženské křestní jméno Monika nemá mužský protějšek. Domácky se jméno užívá jako Monička, Monča, Móňa, Mona, Monka, Monina, Moninka, Monica, Mončina, Mončinka, Monka, Nika aj. Se jménem Monika se můžeme setkat také ve slovenštině, v ruštině, polštině nebo norštině. Anglická podoba jména je Monica, stejně tak i italská, holandská, švédská nebo dánská. Němčina jméno zná jako Monika i Monica. Španělskou verzí je Mónica, francouzskou Monique. Maďarština jméno užívá jako Mónika.

Významné nositelky jména Monika

Jméno Monika dnes nosí populární česká zpěvačka Monika Absolonová, také herečka Monika Švábová nebo Monika Marešová, manželka úspěšného moderátora Leoše Mareše. Jméno náleží i ke slavné italské herečce jménem Monica Bellucci.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Monika se pojí se třemi možnými teoriemi výkladu. Původ jména může být v řeckém slově "monos". Jméno Monika by se pak překládalo jako "sama", "osamělá", také "jediná" nebo "jedinečná". Další výklad spojuje jméno s latinským slovem "monere" (v překladu "radit", "poradit"). Jméno Monika by se pak vykládalo jako "radící" nebo "rádkyně". Existuje však i výklad, který jméno Monika překládá z fénického jazyka jako "bohyně".

Toto jméno má skutečně nevšední původ - jedná se o prastaré fénické jméno s významem "bohyně".


Osobním číslem tohoto jména je devět - Génius. Devítka je člověk, který podvědomě cítí a ví, kde hledat odpovědi na všechny otázky. Musí si ale zvolit - být materialista a zbohatnout, nebo hledat duchovní pravdy a zříci se světské slávy. Když si ujasní, co vlastně chce, pak se vše postupně stane přesně podle jeho přání. Devítky jsou předurčeny k úspěchu, jen se musí rozhodnout a využít své vnitřní zdroje - svoji intuici, podvědomí, rychlý odhad jiných a dar předvídat budoucnost. Pak, když budou připraveny, do cesty se jim dostanou nabídky, možnosti a šance, které jim stačí pouze využít a dosáhnou to, po čem zatoužily. V lásce je to s devítkami dost kolísavé. Pokud se ale sblíží devítka dohromady s tou pravou osobou, nic je nerozdělí a jejich láska přetrvá opravdu dlouhou dobu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Štíra, Panny, Raka a Ryb. Vhodnou barvou je oranžová, červená a hnědá.

Other months: