Today is nameday of:Čeněk

Sabina is celebrating nameday on 22.10.

Charakteristika

Jméno Sabina v sobě nese italskou eleganci i dravost spojenou s divokým původem. Nositelka jména Sabina může být pyšná na zajímavé jméno i jeho historii sahající až do dob starého Říma.

Odvozeniny a varianty jména Sabina

Ženské křestní jméno Sabina nemá mužský protějšek. Domácky se jméno užívá jako Sabi, Sába, Sabka, Sabča, Sabuš, Sabuška, Sabinka, Saběnka, také Ina, Inka apod. Jméno se jako Sabína vyskytuje i ve slovenštině. Najdeme je též v ruštině, polštině, bulharštině, holandštině, švédštině, španělštině nebo italštině. Angličtina jméno zná jako Sabina nebo Sabine, stejně tak i němčina. Sabine je i francouzskou mutací jména.

Významné nositelky

Známou nositelkou jména je herečka Sabina Laurinová. Jméno nosí i její herecká kolegyně Sabina Králová nebo novinářka Sabina Slonková.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Sabina má svůj původ v latině. Jméno pochází od názvu staroitalského kmene Sabinů. Významem jména Sabina tak je "Sabiňanka", "pocházející z kmene Sabinů". Další výklad spojuje jméno Sabina s výrazem Sabini, resp. starogermánským Suebi (posléze Švábové). Jméno by se tak vykládalo jako "lidé svoji".

Pocházející ze staroitalského kmene Sabinů, někdy se vykládá podobně jako pragermánští Suebi (později Švábové) jako "lidé svoji".

 

Jednička je typickým vůdcem, její schopnosti jsou výjimečné a umí se v každém prostředí dostat do popředí. Vždy kolísá mezi dobrem a zlem - umí být dokonalým člověkem, který má pevné mravní zásady, ale umí být i zločincem a tajným donašečem. V duši jedničky se často bije dobro a zlo, těžko se na ni tedy lze 100% spolehnout. V lásce potřebuje vášnivého a smyslného partnera, který by jí pomohl najít klid a vyrovnanost. Potřebuje lásku a upřímnost, ale nevyžaduje časté projevování citů. Hodně dává, ale požaduje vždy rovnocenné jednání a přímý rozhovor.
Toto jméno je vhodné pro znamení Kozoroha, Panny, Býka a Ryb. Vhodné barvy jsou červená, oranžová a tmavé odstíny všech barev.

Other months: