Today is nameday of:Čeněk

Silvie is celebrating nameday on 29.10.

Charakteristika

Ženské křestní jméno Silvie má v sobě kousek tajemství, možné ukrývá i zvláštní atmosféru tajuplného lesa. Právě s lesem je jméno spojené. Žena jménem Silvie tak bude mít kladný vztah k přírodě a možná bude i tajnůstkářka.

Odvozeniny a varianty jména Silvie

Ženské křestní jméno Silvie se vyskytuje také ve zkrácené verzi Silva. Užívají se i další podoby jména jako Silvia, Sylva, Sylvie nebo Silvána. Mužským protějškem jsou jména Silvius, Silvestr, Silvester, Sylvestr apod. Českou podobou jména je Lesana. Domácky se jméno užívá jako Silva, Silvi, Silvinka, Silvička, Silvuška, Sísa, Sísinka aj. Jméno nacházíme i v ostatních jazycích, převážně v podobě Silvia. Jméno Silvia zná angličtina, němčina, italština, španělština, také holandština, švédština nebo slovenština. Ruskou podobou jména je Silvija, polskou Sylwia, maďarskou Szilvia. Francouzská verze jména zní Sylvie.

Významné nositelky

Jméno nosila světice Svatá Silvie, matka Svatého Řehoře Velikého. Nositelkou jména byla i švédská královna Silvia. K současným nositelkám jména patří mexická herečka Silvia Navarro, slovenská herečka Silvia Šuvadová nebo česká herečka Sylva Talpová. Mezi českými nositelkami jména najdeme i hudební skladatelku Sylvii Bodorobou.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Silvie (také Silva) má latinský původ. Vzniklo z latinského slova "silva" s významem "les". Překladem jména Silva tak je "lesní žena", "žena z lesa".

Ženský protějšek k mužskému Silvius, pochází z latinského silva - "les", silvius - "lesní". Příbuzné ke jménu Silvestr, česká podoba je Lesana.

 

Čtyřka znamená Sílu a Energii. Jde o výraznou osobnost, která k sobě dokáže přitahovat ostatní. Je otevřená a upřímná, ale nerada říká lidem nepříjemná slova, proto ji někdy lze přistihnout i při milosrdné lži. Snaží se za každou cenu dosáhnout porozumění a pro blaho milované osoby je ochotna obětovat i sama sebe. Pokud čtyřka potká svou životní lásku, dokáže s ní dosáhnout jakýkoliv cílů. Nápady čtyřky jsou skvělé, a pokud máte její pomoc, pak není těžko najít cestu k úspěchu. Není sobecká, ani pokrytecká, pro svou otevřenou povahu má i mnoho nepřátel. Útočištěm před nimi je pro ni láska a rodinné zázemí.
Toto jméno je vhodné pro znamení Vah, Střelce, Ryb a Berana. Vhodnou barvou je modrá, oranžová a všechny odstíny zelené.

Other months: