Dnes slaví svátek:Alexandra

Ervín slaví svátek dne 26.10.

Charakteristika

Jméno Ervín je v současnosti považováno za zastaralé. Pravdou však zůstává, že je doslova přátelským jménem, které má neobyčejnou podobu a rozhodně je originální.

Odvozeniny a varianty jména Ervín

Mužské křestní jméno Ervín má i krátkou variantu Ervin. Vyskytuje se i ženská mutace jména Ervína. Domáckými variantami jména jsou Erva nebo Ervínek. Jméno se užívá i v angličtině jako Irving. Vyskytuje se také jako příjmení.

Významní nositelé

Jméno Ervin nosí například český paleontolog Ervin Knobloch. Nosil ho český skladatel a klavírista Ervin Schulhoff nebo slovenský literární historik Ervin Lazar.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Ervín (užívané také jako Ervin) je původu germánského. Pochází ze staroněmeckého jména Herwin. Vyvinulo se ze slov "heri" a "wini". Významově se překládá jako "přítel vojska".

Toto jméno má osobní číslo pět a znamená Riziko. Má v sobě mnoho dobrých sil, přitahuje k sobě dobro a příjemné zážitky. Nositel tohoto jména je v bezpečí a nehrozí mu nic nepříjemné. Pouze pod vlivem jiných se stává, že se pětce nedaří a nemá jasno ve svých plánech. Pokud se spoléhá výhradně na sebe a na svou intuici, tak je pětka nezadržitelná a uspěje i v tom nejtěžším boji. Dokáže si snadno získat podporu druhých a má na své straně vždy nějakou tu zálohu pro případ náhlé změny k horšímu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Blížence, Vodnáře, Střelce, Panny a Ryb. Vhodnou barvou je zelená, žlutá a oranžová.

Svátky v ostatních měsících: