Dnes slaví svátek:Kristýna

Ester slaví svátek dne 19.12.

Charakteristika

Moderní jméno s kořeny v daleké historii. Jméno Ester v sobě spojuje orientální ladění, zajímavou podobu i doslova hvězdný význam. Je jménem pro nepřehlédnutelnou ženu, doslova zářivou hvězdu.

Odvozeniny a varianty jména Ester

Ester je ženským křestním jménem s variacemi Estera nebo Esther. Významově je příbuzné se jmény Zora, Stela, Stella nebo Jitřenka. Domáckými podobami jména jsou Esta, Estera, Esterka, také Tera nebo Terka.

Významné nositelky

Známými nositelka jména jsou Ester Kočičková, moderátorka a publicistka, Ester Janečková, herečka a moderátorka, herečka Ester Geislerová nebo filmařka Ester Krumbachová. Jméno nosí i modelka Ester Sátorová, která je přítelkyní tenisty Tomáše Berdycha.

Původ a význam jména

Ester je ženským hebrejským jménem, přejatým z perštiny. Ester se z perštiny překládá jako "hvězda" nebo "jitřenka". Ze stejného základu pochází i slovo astronomie. Jméno Ester se významově vykládá jako "zářící" nebo "jasná". Jméno Ester můžeme najít už v Bibli, ve Starém zákoně se Ester jmenovala perská královna židovského původu.

hebrejské jméno přejaté z perštiny, znamená "hvězda", obdoby jména jsou Stela, Aurora, Zora, Jitřenka

 

Čtyřka znamená Sílu a Energii. Jde o výraznou osobnost, která k sobě dokáže přitahovat ostatní. Je otevřená a upřímná, ale nerada říká lidem nepříjemná slova, proto ji někdy lze přistihnout i při milosrdné lži. Snaží se za každou cenu dosáhnout porozumění a pro blaho milované osoby je ochotna obětovat i sama sebe. Pokud čtyřka potká svou životní lásku, dokáže s ní dosáhnout jakýkoliv cílů. Nápady čtyřky jsou skvělé, a pokud máte její pomoc, pak není těžko najít cestu k úspěchu. Není sobecká, ani pokrytecká, pro svou otevřenou povahu má i mnoho nepřátel. Útočištěm před nimi je pro ni láska a rodinné zázemí.
Toto jméno je vhodné pro znamení Vah, Střelce, Ryb a Berana. Vhodnou barvou je modrá, oranžová a všechny odstíny zelené.

Svátky v ostatních měsících: