Vložky Formthotics (TM)

Doba dodání:
4 týdny

Termo-ortopedické stélky Formthotics (TM) jsou vyrobeny novozélandskou firmou Foot Science International využívající unikátní design, materiál a výrobní proces k vytvoření efektivního nástroje řešení problémů pohybového aparátu. 

Foot Science international navrhuje a vyrábí stélky do bot, které pomáhají léčit ty, kteří trpí bolestí zad a končetin, zabraňují zranění a pádu a poskytují větší pohodlí při chůzi.

Navíc jsou antimikrobiální, antibakteriální a antifungální (protiplísňové). 

Fotky jsou pouze ilustrační.
VIDEOHOVOR - Rádi Vám poradíme přes videohovor. Klikněte na ikonu Whatsapp nebo Messenger a spojte se s námi:Vložky Formthotics (TM)

Cena
EUR 59
Popis produktu

Stélky Formthotics jsou vyrobeny a následně individuálně upraveny tak, aby poskytovaly vašim nohám dostatečnou stabilitu a pohodlí. Seznamte se níže s unikátním designem a procesem výroby stélek Formthotics. Díky těmto jedinečným detailům a možnosti použít, v případě potřeby, doplňky ke korekcím postavení nohy tvoří systém Formthotics v rukou zkušeného terapeuta účinný nástroj k řešení problémů pohybového aparátu. 

Tvarovatelné za tepla

Stélky Formthotics jsou tepelně tvarované. Po zahřátí a vytvoření tvarového otisku jsou dokonale přizpůsobeny Vaší noze i obuvi pro níž jsou určeny. Stélky Formthotics mohou být tepelně tvarovány vícekrát a jsou schopny přizpůsobit svůj tvar i po několikanásobném ohřívání. Díky tomu si zachovají svou funkci i při postupném vývoji chodidla. Formthotics jsou tvarovatelné za relativně nízkých teplot. Snadné a účinné tvarování je dáno, mimo jiné, technologií výroby. Prvotní tvar Formthotics z výroby je dán 3D frézováním a nikoliv lisováním. Jiné druhy pěnových stélek, které jsou v rámci výroby tvarovány stlačením – typicky z materiálu EVA (Ethylene Vinyl Acetate) – nemohou být následně dostatečně efektivně dotvarovány nebo dokonce opakovaně přetvarovávány.

Podpora klenby

Podpora klenby stabilizuje vaše chodidlo v neutrální pozici. Poskytuje podélnou, boční a příčnou podporu v oblasti hlavičky metatarzů. Tato podpora je dána unikátním designem, kdy je stélka vyfrézována do tvaru slzy na spodní straně. Tvar frézování na vnější straně stélky (do boty) tak zlepšuje podporu na straně vnitřní (do nohy).

Ukotvení paty – patní jamka

Vytvořením hluboké jamky v oblasti paty, získáváte pohodlné trojdimenzionální ukotvení zadní části chodidla, které zároveň doprovází vysoká schopnost absorpce nárazů. To vše dohromady vede ke stabilizaci nohy na stélce a  minimalizaci otřesů přenášených do paty. Hluboká, po zahřátí individuálně dotvarovaná jamka v zadní části stélky zajišťuje dokonalou podporu oblasti paty a zároveň stabilizuje a kotví celou pozici nohy na stélce.

Antimikrobiální

Stélky Formthotics jsou antimikrobiální, antibakteriální a antifungální (protiplísňová). Výrobky Formthotics obsahují látku Ultra-fresh, která zabraňuje růstu bakterií, plísní a udržují vaše nohry svěží. Stélky jsou hypoalergenní a díky uzavřeným buňkám použitého materiálu jsou nenasákavé.

Pěna

Pěny určené k výrobě stélek Formthotics byly vyvinuty společností Foot Science International a jsou speciálně vyráběny pro tento účel.

Formax. Je jedinečná pěna s uzavřenou strukturou buněk. Tato pěna je stálejší a přesnější než pěna typu EVA. Formax pěna je flexibilní, lehká, drží tvar, je voděodolná a zamezuje šíření plísně. S pěnou Formax se můžete setkat jak v jednovrstvé verzi s homogenní hustotou (tvrdostí), nebo také ve dvojvrstvé, tzv. dual density kvalitě, která kombinuje dvě vrstvy materiálů o různé tvrdosti a vlatnostech.

Shockstop. Jde o zcela unikátní a revoluční hybridní pěnu z polymeru etylenvinylacetát. Tato pěna maximálně absorbuje nárazy a slouží jako tlumící vrstva. To minimalizuje jejich nepříznivý vliv na svaly, klouby a šlachy a umožňuje tělu rychlejší zotavení po výkonu. Nezávislé laboratorní testy ukázaly, že shockstop je více jak dvakrát efektivnější než jiné materiály při absorbování nárazů.

Pěny Formax a ShockStop jsou vyráběny na Novém Zélandu společností Ultralon Foam International, specialistou na výrobu pěn s uzavřenou strukturou buněk.

Nezapomeňte se také podívat do těchto kategorií:
Boty