Dnes slaví svátek:Roland

Hermína slaví svátek dne 07.04.

Charakteristika

Hermína je neobyčejným ženským jménem s významem, který se hodí spíše pro muže. Avšak i žena může být bojovnicí, žena jménem Hermína je bojovnicí již dle významu svého jména.

Odvozeniny a varianty jména Hermína

Jméno Hermína (také Hermina) má i mužský protějšek ve jménu Herman nebo Heřman. Domáckými podobami jména jsou Herma, Hermička, Hermínka, Hermuše nebo Mína. Jméno Hermína existuje i ve slovenštině. Anglická a německá podoba jména je Hermine. Francouzština jméno užívá jako Germanie. Poláci jméno znají jako Herminia nebo Hermina, podobu Hermina užívají i Švédové a Maďaři.

Významné nositelky

Mezi nositelky jména patří například Hermína Franková, česká spisovatelka a scénáristka. Jméno nosila i česká herečka Hermína Vojtová nebo Hermína Týrlová, režisérka, která se stala spoluzakladatelkou českého animovaného filmu.

Původ a význam jména

Hermína je ženským křestním jménem, které má (stejně jako jeho mužský protějšek Herman) germánský původ. Jméno vzniklo ze staroněmeckého jména Herman (archaicky Heriman) s významem "válečník", "bojovník". Také ženské jméno Hermína se pak významově překládá jako "válečnice" nebo "bojovnice".

Toto jméno má osobní číslo pět a znamená Riziko. Má v sobě mnoho dobrých sil, přitahuje k sobě dobro a příjemné zážitky. Nositel tohoto jména je v bezpečí a nehrozí mu nic nepříjemné. Pouze pod vlivem jiných se stává, že se pětce nedaří a nemá jasno ve svých plánech. Pokud se spoléhá výhradně na sebe a na svou intuici, tak je pětka nezadržitelná a uspěje i v tom nejtěžším boji. Dokáže si snadno získat podporu druhých a má na své straně vždy nějakou tu zálohu pro případ náhlé změny k horšímu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Blížence, Vodnáře, Střelce, Panny a Ryb. Vhodnou barvou je zelená, žlutá a oranžová.

Svátky v ostatních měsících: