Dnes slaví svátek:Nataša

Ingrid slaví svátek dne 27.01.

Charakteristika

Až nadpozemsky může znít jméno Ingrid, vždyť ho nosila i jedna z nadpozemských postav vikingské historie. Dodnes se se jménem Ingrid pojí jméno severského boha plodnosti a úrody. Ingrid je však dle významu svého jména nejenom božská, ale také krásná.

Odvozeniny a varianty jména Ingrid

Ingrid je ženským křestním jménem bez mužského protějšku. Domáckými podobami jména jsou Inka, Ina, Inga, Inge, Inguška, Ingrida, Ingridka, také Rida nebo Ridka. Jméno Ingrid se užívá v mnoha světových jazycích, mj. i ve slovenštině, angličtině, němčině, dánštině, švédštině, italštině nebo maďarštině.

Významné nositelky

Jméno Ingrid nosila i Ingrid Švédská, celým jménem Ingrid Victoria Sofia Louisa Margareta. Byla švédskou princeznou a jako manželka dánského krále Frederika IX. i dánskou královnou. Dnes jméno nosí princezna Ingrid Alexandra Norská. Jméno Ingrid patřilo ke slavné filmové herečce švédského původu Ingrid Bergman nebo švédské herečce Ingrid Thulin. Současnou nositelkou jména je italská zpěvačka Ingrid Alberini, která si říká In-Grid nebo americká spisovatelka Ingrid J. Parker, autorka detektivních příběhů ze starého Japonska.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Ingrid je původem skandinávské. Vzniklo složením staroseverských slov – Ingwio (šlo o boha plodnosti) a slova "frid" s významem "krásná". Původní variantou jména bylo staroskandinávské Ingerid. Význam jména je "jezdkyně boha Ingwia", také "ta, kterou chrání bůh Ingwio, bůh plodnosti" nebo "krasavice boha Ingwia". Jméno Ingrid nosila také jedna z Valkýr severské mytologie, byla jezdkyní odvážející duše padlých vikingských válečníků.

Vykládá se jako "jezdkyně boha Ing(w)", popřípadě "krásný Ing(w)e". Jméno je rozšířeno ve skandinávských zemích.

 

Přestože je sedmička skromná a jemná osoba, přeci jen v sobě ukrývá mnohá překvapení. Když jí záleží na tom, aby se prosadila, nebo získala nějaké výhody, dokáže obratem z jemné a citlivé změnit na tvrdou osobnost. Sedmička bývá více otevřená a přístupná, dokáže se tudíž více zajímat i o problémy ostatních. Všichni kolem vidí v sedmičce v první řadě přítele a kamaráda, který jim pomůže ve všech problémech a tak sedmička málokdy najde lásku. Když sedmička miluje, druhá strana se většinou spoléhá na její přátelství. Sedmička je proto oblíbená především pro svou schopnost naslouchat. Sedmička také zapomíná na zadní kolečka a nic si nešetří na horší časy. Stává se tak, že je jednou na vrcholu a jednou zcela na dně. Pokud však má za sebou dobré rodinné zázemí, dokáže se přenést přes všechno a vždy začít znovu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Berana, Vodnáře, Střelce a Blížence. Vhodnou barvou je žlutá a světlé odstíny všech barev.

Svátky v ostatních měsících: