Dnes slaví svátek:Nataša

Irma slaví svátek dne 10.09.

Charakteristika

Irma je ženským křestním jménem, které může znít poněkud drsně. Jeho význam také odpovídá tónu slova, znamená "silný" či "pevný".

Odvozeniny a varianty jména Irma

Jméno Irma je ženským křestním jménem bez mužského protějšku. Významově je zřejmě příbuzné se jménem Ema. Domácími variacemi jména jsou Ira, Irmička, Irmuš, Irmuška, také Irmina, Irminka nebo Irmenka. Jméno Irma se užívá i ve slovenštině, angličtině, španělštině, norštině, švédštině, dánštině, také polštině, maďarštině nebo ruštině. Německá verze je Irma a Irmina, holandská Irma a Irme.

Významné nositelky

Mezi nositelky jména patří česká básnířka Irma Geisslová, německá zpěvačka Irma Baltuttis nebo americká zpěvačka Irma Thomas.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Irma se vyvinulo z němčiny. Jeho původ souvisí se starogermánskými jmény začínajícími na Irm- (Irmgarda, Irmhilda, Irmtraud aj.). Jméno se z němčiny vykládá jako "silná", "pevná" či "stálá".

Zkrácenina jmen začínajících Irm- jako Irmgard, Irmtraud, znamená "velká , silná, pevná".

 

Toto jméno má osobní číslo pět a znamená Riziko. Má v sobě mnoho dobrých sil, přitahuje k sobě dobro a příjemné zážitky. Nositel tohoto jména je v bezpečí a nehrozí mu nic nepříjemné. Pouze pod vlivem jiných se stává, že se pětce nedaří a nemá jasno ve svých plánech. Pokud se spoléhá výhradně na sebe a na svou intuici, tak je pětka nezadržitelná a uspěje i v tom nejtěžším boji. Dokáže si snadno získat podporu druhých a má na své straně vždy nějakou tu zálohu pro případ náhlé změny k horšímu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Blížence, Vodnáře, Střelce, Panny a Ryb. Vhodnou barvou je zelená, žlutá a oranžová.

Svátky v ostatních měsících: