Dnes slaví svátek:Alexandra

Karin je odvozeno od jmena: Karina

Dalsi varianty jmena Karin jsou Karína

Charakteristika

Ženské jméno Karin má v sobě tvrdost severu i hřejivé slunce Itálie. Nositelkám jména tak nechybí síla, odhodlání a charakter, stejně tak dostaly do vínku i vášeň jižních národů.

Odvozeniny a varianty jména Karin

Ženské křestní jméno Karin se u nás vyskytuje i v mutacích Karina či Karína. Varianta Karin patří mezi nejužívanější, v kalendáři se přesto vyskytuje především jako Karina. Domáckými podobami jména jsou Karinka, také Karuška, Karuš, Karka, Kara, Rina aj. Jméno se jako Karin či Karina vyskytuje i ve slovenštině nebo v němčině. Anglická podoba jména je Karen, francouzská Carine, italská Carina. Španělština jméno zná jako Karen i Carina. Švédština a dánština jméno užívají jako Karin i Karen.

Významné nositelky

Jméno nosí například česká režisérka Karin Babinská, také slovenská herečka a moderátorka Karin Haydu. Jméno nosí i německá herečka Karin Dor, vlastním jménem Käthe Rose Derr, také populární americká spisovatelka Karin Slaughter. Mezi nositelky jména patří i další spisovatelky – Karin Boyeová (Švédsko) nebo Karin Michaelisová (Dánsko).

Původ a význam jména

Karin (také Karina nebo Karína) je ženským křestním jménem, které může mít svůj původ v italštině nebo ve švédštině. V češtině pravděpodobně došlo ke sloučení italského i severského původu jména. Italský výklad staví do popředí jméno Carina, které se z italštiny překládá jako "milá" nebo "pěkná". Druhé teorie – o severském původu uvádí jako zdroj švédské jméno Karin, zkráceninu jména Katharina. Jednalo by se o severskou podobu českého jména Kateřina, které má svůj původ v řečtině. Jméno Karin by se pak překládalo jako "čistá, cudná" či "neposkvrněná".

Osobním číslem tohoto jména je osm a znamená Peníze. Osmičky jsou předurčeny k úspěchu a přitahují k sobě příležitosti na zbohatnutí. Často dosáhnou toho, co potřebují pro svoji spokojenost. Jsou vyvolenými osudu, zřídkakdy jsou osamělé, stále vědí, co mají udělat a jak postupovat. Kolem je vždy mnoho příživníků a patolízalů, ale osmičky vždy včas rozpoznají, kdo to s nimi myslí upřímně a lichotkám věnují jen málo pozornosti. Jsou panovačné, přímé, rychlé a velmi bystré.
Toto jméno je vhodné pro znamení Panny, Vodnáře, Střelce a Kozoroha. Vhodné barvy jsou všechny odstíny modré a zelené.

Svátky v ostatních měsících: