24. 10. 2014
christmas1.jpg

KDO SE DAL NA VOJNU MUSÍ BOJOVAT. ABY SE VÝROBKY DODALY NA VÁNOCE VČAS!

Milí fandové a zákazníci,

letošní podzim a Vánoce, to je pro nás věru křest ohněm. Završujeme druhý rok od nového startu našeho brašnářského podnikání. Dostali jsme se v Čechách do povědomí, rosteme, lidé objednávají více a více zakázek. Člověk by řekl, že vše je růžové a firma jede.

To vše je ale pro nás velký závazek.

Připadne nám až neskutečné, jaký vzbudila naše malá firma zájem. Dnes je v našem společenství řemeslníků několik desítek spolupracovníků a malých firmiček, které se nám povedlo dát dohromady. Tuhle jsme počítali a dopočítali jsme, že k tomu, abychom dokázali postavit a odbavit všechny výrobky, co máme na webu, potřebujeme 266 komponent a materiálů od 32 výrobců z 8 zemí.

S rychlým růstem přicházejí také noví lidé... a s nimi bolestná věc - školení a trénink. Za plného provozu :-) - zákazníci nepočkají a pracovní den má jen 16 hodin, víc nedáme, spát se musí.

Ne vždy se vše povede, jak bychom sami rádi, učíme se zvládat stovky zakázek měsíčně, o každého z Vás se maximálně postarat, tak aby nikdo nemohl říci, že jeho zakázku jsme odbyli, kontrolovat jakost, expedovat. Naučit nové lidi komunikovat, koordinovat. Válčíme s dodavateli, kteří často nejsou schopni držet slíbené dodací lhůty, mají různé odstávky a podobné libůstky. Je to boj a není to teda nic lehkého. Termíny tlačí a každý očekává prvotřídní servis.

A tak trénujeme a zaškolujeme nové lidi, odlaďujeme nesrovnalosti ve vnitřní organizaci, odstraňujeme vzniklé chyby a případně zpoždění. Ladíme naše nedokonalé vnitřní evidence, abychom na nic nezapomněli a nic nezapadlo a desítky dalších věcí.

Jeden manažer tuhle řekl - klasické problémy růstu, pánové :-)  Kdo se dal na vojnu, musí bojovat. A  tak bojujeme.

V posledních týdnech se několikrát stalo, že jsme několika z Vás nedodali včas co jsme slíbili. Však jste nám to dali hned "sežrat" na Facebooku. Všem Vám, kterým jsme nedodali výrobek včas se tímto moc omlouváme, nebyla v tom zlá vůle nebo zanedbání. Je to pro nás velká lekce.

Děláme teď maximum proto, abychom Vás o Vánocích nezklamali a stihli dodat vše, co slíbíme v termínech, případně lépe zvládali komunikaci s natěšenými a netrpělivými zákazníky.

Ohledně letošních Vánoc: hodně z Vás uvažuje o našem dárku pod stromeček. Rádi bychom Vás všechny ujistili, že než abychom něco nedodali, to raději nabereme méně zakázek. 

Zakázkové výrobky nabíráme jen do vyčerpání kapacit a max. do 14.11.2014. Poté už nebudeme schopni Vám garantovat dodání do Vánoc.

Jak je napsáno na vratech do kosmického centra NASA - FAILURE IS NOT AN OPTION! :-)

Děkujeme všem za pochopení a prosíme držte nám palce, ať Vás dokážeme všechny odbavit.

Ivan Petrův a Roman Tlustý a Tým
  • _MG_2163_jh.jpg
  • _MG_2157_jh.jpg

Další příspěvky