Dnes slaví svátek:Julius

Klaudie slaví svátek dne 05.05.

Charakteristika

I přes nelichotivý výklad jména je Klaudie pozoruhodným ženským jménem. Hodí se pro moderní ženy, které jsou nejenom talentované, ale také krásné.

Odvozeniny a varianty jména Klaudie

U nás se jméno Klaudie užívá jako ženské, mužskou verzí je Klaudius, francouzská podoba Claude (čteno Klod) je jménem pro ženu i pro muže. Alternativami jména Klaudie jsou i Klaudia či Claudia. Domáckými variantami jména pak Klaudinka, Klaudička, Klaudy, Kló nebo Klauda. Jméno Klaudia existuje také ve slovenštině, polštině nebo v maďarštině. Anglické verze jména jsou Claudia či Gladys, německé Klaudia a Claudia. Italština jméno užívá jako Claudia, stejně tak i dánština, norština nebo holandština. Francouzština jméno zná jako Claudie či zmiňovaná Claude. Španělská podoba jména je Claudia, Claudina. Ruština jméno zná jako Klavdija, maďarština jako Kolos (mužské jméno).

Významné nositelky

Jméno dnes nosí například dcera moderátorky Kateřiny Kristelové a hokejisty Martina Tůmy, také dcera herce Martina Zounara. Jméno najdeme i mezi světovými modelkami, nosí ho německá kráska Claudia Schiffer. Patří i k legendární italské herečce jménem Claudia Cardinale.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Klaudie (také Klaudia a Claudia) má latinský původ. Vzniklo jako ženská varianta mužského jména Klaudius. Významově se vykládá jako "z rodu Claudiů", "náležející k římskému rodu Claudiů". Jméno samotné přitom pochází ze slova "claudus" s významem "kulhavý či "chromý".

Mužský protějšek ke Klaudius. Základem je claudus "kulhavý", přenesený význam je "náležející ke starořímskému roku Klaudiů".

 

Osobním číslem tohoto jména je devět - Génius. Devítka je člověk, který podvědomě cítí a ví, kde hledat odpovědi na všechny otázky. Musí si ale zvolit - být materialista a zbohatnout, nebo hledat duchovní pravdy a zříci se světské slávy. Když si ujasní, co vlastně chce, pak se vše postupně stane přesně podle jeho přání. Devítky jsou předurčeny k úspěchu, jen se musí rozhodnout a využít své vnitřní zdroje - svoji intuici, podvědomí, rychlý odhad jiných a dar předvídat budoucnost. Pak, když budou připraveny, do cesty se jim dostanou nabídky, možnosti a šance, které jim stačí pouze využít a dosáhnou to, po čem zatoužily. V lásce je to s devítkami dost kolísavé. Pokud se ale sblíží devítka dohromady s tou pravou osobou, nic je nerozdělí a jejich láska přetrvá opravdu dlouhou dobu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Štíra, Panny, Raka a Ryb. Vhodnou barvou je oranžová, červená a hnědá.

Svátky v ostatních měsících: