30. 08. 2023
Kožená taška_koňak.png

Cestování v první polovině 20. století bylo dobrodružstvím plným elegance a kouzla. A žádný dobrodruh by nebyl kompletní bez svého věrného společníka – kožené tašky, které se staly ikonickými symboly tohoto zlatého věku cestování.

 

Zajímavostí je, že nebyly pouze módním doplňkem, ale také praktickým a odolným řešením pro cestování.

S různými oddíly a kapsami umožňovaly organizaci věcí a zajištění jejich bezpečného transportu. Nejčastěji z teletiny, vhodné pro elegantní tašky sofistikovaného vzhledu. Vepřové kůže, která je měkčí a pružnější. Ovčí kůže, která se používala pro tašky s výraznou texturou.

 

Movitější klientela se nebála extravagance, takže zvláštností nebyli ani tašky z hada, krokodýla či dokonce zebry.

 

Cestovatelé první poloviny 20. století si často vyzvedli své elegantní tašky na tradičních trzích a specializovaných obchodech, kde byly ručně vyráběny s ohledem na kvalitu a detaily.

 

Kožené tašky tedy nejenže sloužily jako funkční nástroje, ale také vyprávěly příběhy o dobrodružstvích a šarmu minulé éry. Byly neodmyslitelnou součástí cestování a přispěly k celkovému zážitku z cestování v tomto úchvatném období. 

 

Na vibe této zlaté éry cestování navazují zavazadla značky Tlustý. Elegantním designem, prvotřídním materiálem a kvalitním zpracováním.  Aby jste se i vy mohli cítit jako Hercule Poirot či Sherlock Holmes na cestě za dobrodružstvím.

 

 

  • Kožená taška_Hercule Poirot.png

Další příspěvky