Dnes slaví svátek:Kristýna

Květoslava slaví svátek dne 08.12.

Charakteristika

Květoslava je jménem, ze kterého jde cítit vůně květů. Nositelky jména jsou doslova květinové ženy, voňavé a přitažlivé jako neodolatelné květy.

Odvozeniny a varianty jména Květoslava

Ženské křestní jméno Květoslava se vyskytuje i ve zkrácené verzi Květa, také Kveta. Příbuzná jména jsou i jména Květuše nebo Květomila. Jméno má i mužský protějšek ve jménu Květoslav. Domácky se jméno užívá jako Květa, Květuše, také Květka nebo Slávka, zdrobněle pak jako Květuška. Jméno se jako Kvetoslava vyskytuje i na Slovensku, srbská verze je Cvetislava nebo Cavtislava, bulharská Cvetomira.

Významné nositelky

Jméno nosí známá herečka slovenského původu Květa Fialová, vlastním jménem Květoslava Fialová. Mezi nositelky jména patří i slovenská moderátorka Kvetoslava Horváthová nebo česká tenistka Květoslava Peschke, rodným jménem Hrdličková.

Původ a význam jména

Květoslava je ženským křestním jménem. Jde o slovanské jméno, které vzniklo překladem původně latinského jména Flora (Florentia). Některé teorie původu ho spojují také se srbským jménem Cvetislava. Stejně jako jméno Flora se i jméno Květoslava, také zkráceně Květa, překládá jako "kvetoucí", "květinová", "květinami oslavovaná" nebo "ta, která oslavuje květ".

Osobním číslo dva znamená Dobro. Je vhodné zejména pro Býky, Kozorohy, Štíry a Berany. Dvojky jsou vynikající lidé, ale dnešní uspěchaný svět je na ně příliš rychlý. Jsou obdařeny výjimečnou inteligencí, kterou velmi účinně využívají, aniž by se chtěly předvádět. Bývají oddané i přísné. Jsou laskavé, ale raz dva se jim změní nálada. Chtějí, abyste se jim věnovali, ale nedávají to nijak najevo. Ve dvojce vyvolává dobro snahu, upřednostňovat v každé situaci zájmy jiných před svými vlastními.
Vhodnými barvami jsou všechny pastelové odstíny barev.

Svátky v ostatních měsících: