Dnes slaví svátek:Kristýna

Kvido slaví svátek dne 31.03.

Charakteristika

Mužské křestní jméno Kvido rozhodně stojí za povšimnutí, stejně tak i jeho nositel. Může to být charismatický muž s živočišnými instinkty, také zkušený průvodce divokou krajinou nebo člověk veselé povahy, příp. všechno dohromady.

Odvozeniny a varianty jména Kvido

Jméno Kvido se u nás vyskytuje také jako Quido. Nemá ženský protějšek. Domácími variacemi jména jsou Kvidek, Kvidoš, Kvidouš, Kvidoušek, Kvidošek, Kvidonek aj. Jméno se jako Quido vyskytuje i na Slovensku. Anglická verze jména je Guy, německá Guido nebo Wido, francouzská Gui či Guy. Italština jméno zná jako Guido, stejně tak i španělština, portugalština nebo latina. Polskou verzí jména je Gwido, maďarskou Gujdó.

Významní nositelé

Jméno nosil například český jazykovědec Kvido Hodura, také sochař Quido Kocian nebo malíř Quido Mánes.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Kvido (také Quido) má zřejmě starogermánský původ. Dle jedné teorie původu pochází ze starogermánského jména Wido. Překládalo by se pak jako "muž z lesa", "lesní muž". Tato teorie se jeví jako nejpravděpodobnější. Další verze jméno spojuje se slovem "guide", které známe z angličtiny. Znamenalo by pak "průvodce", "vůdce". Existují však i teorie, které jménu dávají latinský původ. Dle nich by jméno pocházelo z latinského slova "vitus" a překládalo by se pak jako "živý" nebo "veselý".

Starogermánské Wido se vykládá jako "lesní". Jméno se dostalo do románských jazyků jako Guido. Dříve se psalo i v pravopisné podobě Quido.

 

Přestože je sedmička skromná a jemná osoba, přeci jen v sobě ukrývá mnohá překvapení. Když jí záleží na tom, aby se prosadila, nebo získala nějaké výhody, dokáže obratem z jemné a citlivé změnit na tvrdou osobnost. Sedmička bývá více otevřená a přístupná, dokáže se tudíž více zajímat i o problémy ostatních. Všichni kolem vidí v sedmičce v první řadě přítele a kamaráda, který jim pomůže ve všech problémech a tak sedmička málokdy najde lásku. Když sedmička miluje, druhá strana se většinou spoléhá na její přátelství. Sedmička je proto oblíbená především pro svou schopnost naslouchat. Sedmička také zapomíná na zadní kolečka a nic si nešetří na horší časy. Stává se tak, že je jednou na vrcholu a jednou zcela na dně. Pokud však má za sebou dobré rodinné zázemí, dokáže se přenést přes všechno a vždy začít znovu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Berana, Vodnáře, Střelce a Blížence. Vhodnou barvou je žlutá a světlé odstíny všech barev.

Svátky v ostatních měsících: