Dnes slaví svátek:Nataša

Linda slaví svátek dne 01.09.

Charakteristika

Jméno Linda nemá jasný význam. Jasné však je, že jde o krásné jméno s jemným zněním, ale významným charakterem, který se dá připodobnit i k majestátné lípě. Jméno může znít až mrštně, je hladké a poddajné skoro jako had.

Odvozeniny a varianty jména Linda

Ženské křestní jméno Linda nemá mužský protějšek. Domácky se jméno může užívat jako Linduška, Linduš, Lindi, Lindík, Lindička, Lína aj. Linda se vyskytuje v mnoha jazycích, často přímo v podobě Linda. Jde například o slovenštinu, také angličtinu, švédštinu, norštinu, dánštinu, holandštinu, bulharštinu nebo maďarštinu. I španělština jméno zná jako Linda, ale také jako Lynda. Jméno Linda se užívá i v němčině, spolu s verzí Linde.

Významné nositelky

Jméno Linda patří ke krásným ženám, nosí ho kanadská modelka Linda Evangelista, slovenská modelka Linda Nývltová nebo české krásky Linda Vojtová či Linda Bartošová. Nositelkami jména jsou nejenom modelky, ale také herečky. Vedle amerických hereček Lindy Blair či Lindy Gray i česká herečka Linda Rybová.

Původ a význam jména

Ženské křesní jméno Linda má několik odlišných teorií výkladu. Význam a původ jména tak není přesně znám. Jméno bývá spojováno se španělským slovem "linda" ve významu "krásná", ale také s německým výrazem "lind" s překladem "jemná", "mírná". Jméno je však velmi blízké i německému slovu "linde" s významem "lípa" a také staroněmeckému "lindy", které se překládá "zmije". Tím však možné významy jména ještě nekončí. Někteří vědci vznik jména odvozují ze jmen končících na -linda, tedy Adelinda, Belinda aj. Jméno by pak mělo stejný význam jako jména, ze kterých bylo odvozeno.

Čtyřka znamená Sílu a Energii. Jde o výraznou osobnost, která k sobě dokáže přitahovat ostatní. Je otevřená a upřímná, ale nerada říká lidem nepříjemná slova, proto ji někdy lze přistihnout i při milosrdné lži. Snaží se za každou cenu dosáhnout porozumění a pro blaho milované osoby je ochotna obětovat i sama sebe. Pokud čtyřka potká svou životní lásku, dokáže s ní dosáhnout jakýkoliv cílů. Nápady čtyřky jsou skvělé, a pokud máte její pomoc, pak není těžko najít cestu k úspěchu. Není sobecká, ani pokrytecká, pro svou otevřenou povahu má i mnoho nepřátel. Útočištěm před nimi je pro ni láska a rodinné zázemí.
Toto jméno je vhodné pro znamení Vah, Střelce, Ryb a Berana. Vhodnou barvou je modrá, oranžová a všechny odstíny zelené.

Svátky v ostatních měsících: