Dnes slaví svátek:Vojtěch

Lubomír slaví svátek dne 28.06.

Odvozeniny a varianty jména Lubomír

Mužské křestní jméno Lubomír se výjimečně vyskytuje také ve variantě Lubomil. Ženským protějškem jména je Lubomíra. Významově příbuzná jsou i jména Miroslav nebo Bedřich. Domáckými verzemi jména jsou Luba, Luboš, Lubošek, Luborek, Lubor, Lubek, Míra, Mirek, zdrobněle Lubomírek aj. Jméno se vyskytuje také ve slovenštině - jako Ľubomír. Ruská, bulharská nebo srbochorvatská verze jména je Ljubomir, polská Lubomir.

Významní nositelé

Mezi nositeli jména najdeme například českého architekta, jmenoval se Lubomír Šlapeta. Dalšími nositeli jména jsou kreslíř a básník Lubomír Dostál, spisovatel Lubomír Martínek, také kytarista Lubomír Brabec nebo herec Lubomír Lipský.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Lubomír je slovanského původu. Jméno se vykládá jako "mírumilovný, milující mír". Stejný význam je přisuzován i archaické podobě jména Lubomil.

Osobním číslem tohoto jména je devět - Génius. Devítka je člověk, který podvědomě cítí a ví, kde hledat odpovědi na všechny otázky. Musí si ale zvolit - být materialista a zbohatnout, nebo hledat duchovní pravdy a zříci se světské slávy. Když si ujasní, co vlastně chce, pak se vše postupně stane přesně podle jeho přání. Devítky jsou předurčeny k úspěchu, jen se musí rozhodnout a využít své vnitřní zdroje - svoji intuici, podvědomí, rychlý odhad jiných a dar předvídat budoucnost. Pak, když budou připraveny, do cesty se jim dostanou nabídky, možnosti a šance, které jim stačí pouze využít a dosáhnou to, po čem zatoužily. V lásce je to s devítkami dost kolísavé. Pokud se ale sblíží devítka dohromady s tou pravou osobou, nic je nerozdělí a jejich láska přetrvá opravdu dlouhou dobu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Štíra, Panny, Raka a Ryb. Vhodnou barvou je oranžová, červená a hnědá.

Svátky v ostatních měsících: