Dnes slaví svátek:Nataša

Mahulena slaví svátek dne 17.11.

Odvozeniny a varianty jména Mahulena

Ženské křestní jméno Mahulena nemá ženský protějšek. Některé teorie výkladu ho významově spojují se jménem Magdaléna, Magdalena nebo Magda. Domácky se jméno užívá jako Mahulenka, Mahu, Mahula, Mahulka, Malena, také Lena či Lenka. Jméno existuje i na Slovensku, slovenskou verzí jména je Mahuliena.

Významné nositelky

Asi nejznámější Mahulenou je fiktivní postava dramatu Radúz a Mahulena, jehož autorem je Julius Zeyer. Přestože se u nás jméno vyskytuje velmi vzácně, je proslavené díky jeho současné nositelce - herečce Mahuleně Bočanové.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Mahulena je novodobým jménem, u kterého není znám jeho původ. Údajně vzniklo uměle (básnicky). Může se jednat také o variaci jména Magdaléna, význam jména by pak byl "pocházející z Magdaly".

umělecké básnické jméno, známé ze Zeyerova dramatu Radúz a Mahulena, význam je nejasný, možná vytvořeno podle některé domácké podoby Magdalény

 

Trojka je dobrým přítelem, důvěrníkem i životním partnerem. Ví, o co v životě jde a co je skutečně důležité. Má ráda jasno ve všech svých vztazích a nerada lže, protože její paměť je děravá a nikdy si nic nepamatuje příliš dlouho. Je to výhoda, protože tím zapomíná i na špatné a svým přátelům umí odpustit skoro všechny hříchy. Trojka je nadaná a skvělá osobnost, má také sklony k umělecké činnosti a nikdy nekoná bez přemýšlení. Její fantazie je dobře rozvinutá a dokáže se naslouchat potřebám a potřebám jiných. Nikdy není umíněná ani neústupná.
Toto jméno je vhodné pro znamení Raka, Panny a Kozoroha. Vhodnou barvou je fialová, hnědá a všechny pastelové barvy.

Svátky v ostatních měsících: