Dnes slaví svátek:Nataša

Melichar slaví svátek dne 06.01.

Odvozeniny a varianty jména Melichar

Mužské jméno Melichar nemá ženský protějšek. Domácky se může užívat jako Melichárek, Melich nebo Melíšek. Jméno se vyskytuje jenom sporadicky.

Významní nositelé

Nejznámějším nositelem jména Melichar je jeden ze Tří králů.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Melichar má hebrejský původ. Vzniklo z hebrejského jména Melchior, které se významově překládá jako "král světla" nebo také "můj král je světlem". Dle křesťanské legendy je Melichar také jménem jednoho ze Tří králů, kteří přišli do Betléma navštívit novorozeného Ježíše.

Osobním číslem tohoto jména je šest a znamená Něžnost. Marně bychom v šestce hledali oporu nebo silný charakter. Vždy bude jemná, milá, ale i ovladatelná a zneužívaná ostatními. Vždy bude chtít dosáhnout příliš vysoký cíl, ale ne vždy se jí to podaří. Zklamání, nedůvěra okolí v její schopnosti, její komplexy méněcennosti a podceňování sebe sama se nadlouho podepíší pod její neúspěchy. Teprve až si šestka sama uvědomí, že není a ani nemusí být stejná jako ostatní, pak dokáže využívat své vlastní zdroje a sílu na to, aby dosáhla úspěchu - po svém a ne podle očekávání jiných.
Toto jméno je vhodné pro Blížence, Vodnáře nebo Štíry. Vhodnou barvou je hnědá.

Svátky v ostatních měsících: