Dnes slaví svátek:Nataša

Milada slaví svátek dne 08.02.

Charakteristika

Každá žena alespoň v koutku duše touží po věčném mládí. Žena jménem Milada ho má po celý život ukryto ve svém jméně.

Odvozeniny a varianty jména Milada

Ženské křestní jméno Milada je novější podobou staročeských jmen Mlada či Mladena. Jména nemají mužský protějšek. Domácky se jméno Milada může užívat jako Míla, Milka, Lada, také jako Mladka nebo Mladuška, zdrobněle pak jako Miladka, Miluška atd. Jméno Milada se užívá i na Slovensku. Jméno znají i Bulhaři, ovšem v podobě Miladina nebo Mladena. Mladena je i srbochorvatskou verzí jména.

Významné nositelky

Nositelkou jména byla česká politička Milada Horáková, která byla v 50. letech popravena komunistickým režimem. Jméno nosila i spisovatelka Milada Součková nebo herečka Milada Ježková. Ta se stala herečkou až ve svých 55 letech, jejím debutem se stal film Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky. Dnes jméno nosí například česká malířka Milada Gabrielová nebo Milada Karasová, bývalá modelka, zakladatelka první modelingové agentury v Čechách.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Milada má slovanský původ. Vzniklo ze staroslovanského jména Mlada, které skutečně znamená "mladá". Jako "mladá" se tak významově překládá i jméno Milada, také jako "milá" nebo "milovaná".

Novější varianta staročeského ženského jména Mlada, Mladena "mladá".

 

Čtyřka znamená Sílu a Energii. Jde o výraznou osobnost, která k sobě dokáže přitahovat ostatní. Je otevřená a upřímná, ale nerada říká lidem nepříjemná slova, proto ji někdy lze přistihnout i při milosrdné lži. Snaží se za každou cenu dosáhnout porozumění a pro blaho milované osoby je ochotna obětovat i sama sebe. Pokud čtyřka potká svou životní lásku, dokáže s ní dosáhnout jakýkoliv cílů. Nápady čtyřky jsou skvělé, a pokud máte její pomoc, pak není těžko najít cestu k úspěchu. Není sobecká, ani pokrytecká, pro svou otevřenou povahu má i mnoho nepřátel. Útočištěm před nimi je pro ni láska a rodinné zázemí.
Toto jméno je vhodné pro znamení Vah, Střelce, Ryb a Berana. Vhodnou barvou je modrá, oranžová a všechny odstíny zelené.

Svátky v ostatních měsících: