Dnes slaví svátek:Nataša

Miloslav slaví svátek dne 18.12.

Charakteristika

Laskavost, dobrota, příjemné vystupování a vzhled − to všechno dostal do vínku muž jménem Miloslav. Je na každém, jak své přednosti zužitkuje. Muži jménem Miloslav by to mělo jít snadno, dokonce se může stát i slavným.

Odvozeniny a varianty jména Miloslav

Ženskou alternativou jména je Miloslava. Jméno Miloslav je významově příbuzné také se jménem Miloš. Domáckými variacemi jména jsou právě Miloš, také Míla, Milek, Sláva, Slávek, zdrobněle pak Miloslávek, Miloušek, Milošek, Sláveček apod. Jméno Miloslav neužívá pouze čeština, ale také slovenština, bulharština, srbština nebo ruština. Německou podobou jména je Miloslaw. Poláci jméno znají jako Miłosław.

Významní nositelé

Nositelem jména byl český herec a bavič Miloslav Šimek. Působil mj. v divadle Semafor, spolu s Jiřím Krampolem, později založili divadlo Jiřího Grossmanna. Jméno nosil také slavný český spisovatel Miroslav Švandrlík, dramatik Miloslav Stehlík, malíř a grafik Miloslav Troup nebo hudební skladatel Miloslav Ištvan. Jméno náleží i k českému prozaikovi Miloslavovi Stinglovi, nosí ho i básník Miloslav Uličný, sochař Miloslav Šonka, architekt Miloslav Sýkora nebo kardinál Miloslav Vlk.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Miloslav je slovanského původu. Vykládá se jako "slavící milost, "slavný milostí", také "slavný svojí dobrotou", "laskavý" apod. Jedná se o slovanskou podobu latinského jména Mansvet.

obdoba původem latinského jména Mansvet, vykládá se jako "slavný milostí, slavící milost"

 

Čtyřka znamená Sílu a Energii. Jde o výraznou osobnost, která k sobě dokáže přitahovat ostatní. Je otevřená a upřímná, ale nerada říká lidem nepříjemná slova, proto ji někdy lze přistihnout i při milosrdné lži. Snaží se za každou cenu dosáhnout porozumění a pro blaho milované osoby je ochotna obětovat i sama sebe. Pokud čtyřka potká svou životní lásku, dokáže s ní dosáhnout jakýkoliv cílů. Nápady čtyřky jsou skvělé, a pokud máte její pomoc, pak není těžko najít cestu k úspěchu. Není sobecká, ani pokrytecká, pro svou otevřenou povahu má i mnoho nepřátel. Útočištěm před nimi je pro ni láska a rodinné zázemí.
Toto jméno je vhodné pro znamení Vah, Střelce, Ryb a Berana. Vhodnou barvou je modrá, oranžová a všechny odstíny zelené.

Svátky v ostatních měsících: