Parta 2016 copy.jpg

2016

Tým se rozrostl o další spolupracovníky, je nás již kolem pětadvaceti. Odbavili jsme více než 10 000 individuálních zakázek. Roman Tlustý se rozhodl, že se chce dál věnovat sám svým soukromým projektům. Oslavili jsme 20 000 zákazníka. Naše facebooková stránka má 40 000 fandů. Zákazníky začínáme potkávat na ulicích měst. Do dílny si našly cestu televizní štáby. Neznámí lidé nám říkají, že je inspirujeme. Přepracovali jsme celou kolekci. Koupili krásné nové stroje. Na zeď jsme si napsali "Náš zákazník - náš pán".

  • 4_messengery_IMG_2795.jpg
Více

1996

Začíná zlatá éra Romanovy živnosti. Jeho sklepní dílna se stává místem setkání muzikantů, umělců, herců, kdo chce něco vyrobit z kůže a neví si rady, jde za Romanem. Domácí se diví, že mu chodí do dílny hodně lidí a chce mu zvednout nájemné. Roman hledá další dílnu. Nastává stěhování do dalšího sklepa.

Více

1994

Roman Tlustý a Ivan Petrův vymýšlejí v hospodě "U koule" první značku a logo - Cowboy Boots Service. Ještě nevědí, že za dvacet let se setkají znovu a budou začínat budovat firmu spolu. 

Více

1993

Začíná móda kovbojských bot a švec Roman vyvíjí originální styl zvyšování podrážek. Vzniká fenomén, který se stává nedílnou součástí oblečení pražských rockerů. Kdo nemá podražené "koňe" od Tlustého, jako by nebyl.

Více
parta_2015_IMG_9245-small.jpeg

2015

Šlapeme do pedálů. Je nás již přes 20, spolupracujeme s živnostníky po celé republice i z druhé strany Světa, na Facebooku máme více než 30 000 fandů. Připravujeme nové výrobky, vylepšujeme technologii, dokupujeme další stroje, každý týden se u nás něco mění. Tento rok jsme odbavili přes 10 000 individuálních objednávek. Chystáme se do Světa.

  • Brašnářství Tlustý Ivan Petrův Jana.png
  • Brasnarstvi Tlusty Tereza.png
  • Brasnarstvi Tlusty Ivan Petruv.png
Více

2014

Firma se rozjela, lidí nám drží palce, na Facebooku máme přes 10 000 fanoušků. Povedlo se nám vytvořit sortiment pánské kožených doplňků, spojujeme se s dalšími spolupracovníky, kupujeme stroje, otvíráme velkou dílnu v Praze - Vršovicích, pomáháme stavět na nohy první mimopražskou dílnu, učíme se odbavovat stovky zakázek měsíčně. Za rok 2014 jsme odbavili 4750 zakázek. Rosteme! 

Více
photo-7.JPG

2013

Krize vrcholí, není za co platit nájem, někdy není co jíst, přichází mezní okamžik - buď po 20 letech dřiny skončit nebo se naposledy vzepřít osudu. Roman oslovuje s prosbou o pomoc Ivan Petrův a dělají životní rozhodnutí - nevzdáme to, spojíme se a společně překonáme nepřízeň. Postavíme firmu znovu! Tak vzniká "Brašnářství Tlustý a spol." .

  • photo-9.JPG
  • photo-2.JPG
  • photo-3.JPG
  • photo-10.JPG
  • photo-4.JPG
Více

2010

Bída pokračuje, pokračuje finanční krize, zákazníci šetří, zakázky nepřicházejí, nedaří se.

Více

2007

Začínají špatné časy, trh se mění, kožené bundy a kovbojské boty se už nenosí,  do země se valí záplava levných výrobků z Asie, opravy obuvi a rozbitých zipů přestávají stačit na obživu.

Více

2001

Přicházejí filmové zakázky na rytířské kostýmy z kůže na filmech Mlhy Avalonu a Rytíři kulatého stolu.

Více
Roman Tlusty 1993.png

1990

Roman Tlustý získává jako jeden z prvních živnostenské oprávnění. Přichází do hlavního města Prahy a nastupuje jako garderobiér v Národním Divadle. Na Rašínově nábřeží nachází první dílnu ve sklepě domu prezidenta Václava Havla a začíná z ničeho budovat svou živnost.

Více

1981

Roman Tlustý nastupuje na učiliště a získává první kontakt s řemeslem, které ho bude provázet celý život. Tento rok jsme zvolili do našeho loga jako pravý začátek Brašnářství Tlustý a spol.

Více