Dnes slaví svátek:Nataša

Otmar slaví svátek dne 16.11.

Charakteristika

Otmar může znít příliš tvrdě, příliš německy nebo příliš archaicky. Muž jménem Otmar má však všechny předpoklady k tomu, aby získal slávu, bohatství i štěstí.

Odvozeniny a varianty jména Otmar

Jméno existuje i ve variantě Otomar, příp. Ottomar. Domácky se jméno užívá jako Ota, Oto, Otík, Otíček, Otmarek, Otouš, Otoušek nebo Marek. Jméno Otmar se vyskytuje i ve slovenštině nebo polštině. Němčina jméno užívá jako Otmar i Ottomar. Maďarskou verzí jména je Otmár.

Významní nositelé

Jméno nosil například herec a režisér Otomar Krajča, také jeho herecký kolega Otomar Korbelář nebo hudebník a skladatel Otmar Mácha. K současným nositelům jména patří herec Otmar Brancuzský nebo Otmar Oliva, sochař se specializací na liturgické předměty a chrámové prostory.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Otmar je německého původu. Jeho význam vychází ze slov "ót", resp. "odo" ("majetek", "blaho", také "štěstí") a "mar" ("slavný"). Jméno se tak překládá jako "slavný svým majetkem" nebo "proslulý svým štěstím a blahem".

první část jména je ót "majetek, štěstí, blaho", druhá složka mar znamená přeneseně "slavný", význam jména je tedy "majetkem slavný"

 

Čtyřka znamená Sílu a Energii. Jde o výraznou osobnost, která k sobě dokáže přitahovat ostatní. Je otevřená a upřímná, ale nerada říká lidem nepříjemná slova, proto ji někdy lze přistihnout i při milosrdné lži. Snaží se za každou cenu dosáhnout porozumění a pro blaho milované osoby je ochotna obětovat i sama sebe. Pokud čtyřka potká svou životní lásku, dokáže s ní dosáhnout jakýkoliv cílů. Nápady čtyřky jsou skvělé, a pokud máte její pomoc, pak není těžko najít cestu k úspěchu. Není sobecká, ani pokrytecká, pro svou otevřenou povahu má i mnoho nepřátel. Útočištěm před nimi je pro ni láska a rodinné zázemí.
Toto jméno je vhodné pro znamení Vah, Střelce, Ryb a Berana. Vhodnou barvou je modrá, oranžová a všechny odstíny zelené.

Svátky v ostatních měsících: