Dnes slaví svátek:Roland

Richard slaví svátek dne 03.04.

Charakteristika

Richard je silným, charismatickým jménem. Tato charakteristika se pojí i se samotným významem jména. Jméno Richard dělá ze svého nositele silnou osobnost, která má předpoklady k tomu stát se mocným vládcem, minimálně vládcem svého života.

Odvozeniny a varianty jména Richard

Mužské křestní jméno Richard má i ženský protějšek ve jménu Richarda. Domácky se jméno užívá jako Ríša, Rišek, Rišan, Riška, Riky, Richardek, Richardeček, Rišánek apod. Jméno Richard se vyskytuje i ve slovenštině, najdeme ho také v němčině, dánštině, holandštině nebo francouzštině. Richard je také anglickým jménem, zde se užívá také jako Dick nebo Rick. Italská podoba jména je Riccardo, španělská či portugalská Ricardo. Ruština jméno zná jako Ričard, maďarština jako Richárd, polština jako Ryszard.

Významní nositelé

Jméno Richard náleží slavným anglickým králům, mezi jinými ho nosil Richard I. Lví srdce. Jméno nosil i slavný britský herec Richard Burton, který byl jedním z manželů legendární herečky Elizabeth Taylor. Mezi současnými nositeli jména najdeme českého herce a baviče Richarda Genzera, herce a frontmana kapely Kryštof Richarda Krajča nebo slovenského zpěváka Richarda Müllera.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Richard má keltský původ. Vyvinulo se ze staroněmeckého jména Ríchard, kde slovo "rík/rîh" znamená "vladař" a "hart" znamená "silný". Jméno se tak překládá jako "mocný vladař", "silný vládce", "přísný král".

 

 

Přestože je sedmička skromná a jemná osoba, přeci jen v sobě ukrývá mnohá překvapení. Když jí záleží na tom, aby se prosadila, nebo získala nějaké výhody, dokáže obratem z jemné a citlivé změnit na tvrdou osobnost. Sedmička bývá více otevřená a přístupná, dokáže se tudíž více zajímat i o problémy ostatních. Všichni kolem vidí v sedmičce v první řadě přítele a kamaráda, který jim pomůže ve všech problémech a tak sedmička málokdy najde lásku. Když sedmička miluje, druhá strana se většinou spoléhá na její přátelství. Sedmička je proto oblíbená především pro svou schopnost naslouchat. Sedmička také zapomíná na zadní kolečka a nic si nešetří na horší časy. Stává se tak, že je jednou na vrcholu a jednou zcela na dně. Pokud však má za sebou dobré rodinné zázemí, dokáže se přenést přes všechno a vždy začít znovu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Berana, Vodnáře, Střelce a Blížence. Vhodnou barvou je žlutá a světlé odstíny všech barev.

Svátky v ostatních měsících: