Dnes slaví svátek:Kristýna

Sandra slaví svátek dne 23.08.

Charakteristika

Jméno Sandra má v češtině nádech středomořské esence, nese v sobě hřejivé sluneční paprsky. Jméno Sandra navíc dává svojí nositelce sílu stát se doslova ochránkyní mužů, třeba svého partnera nebo syna.

Odvozeniny a varianty jména Sandra

Ženské křestní jméno Sandra nemá v češtině mužský protějšek, v italštině ho však nacházíme v podobě jména Sandro. Domácky se jméno Sandra může užívat jako Sanda, Sandy, zdrobněle pak jako Sandřička, Sandřinka, Sandruška, Sandruše nebo Sandruš. Jméno Sandra zdaleka nezná pouze čeština, vyskytuje se také v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, holandštině, norštině, švédštině, srbochorvatštině nebo slovenštině.

Významné nositelky

Jméno Sandra patří ke krásné americké herečce Sandře Bullock. Uměleckým jménem Sandra si říká i německá zpěvačka, která zářila především v osmdesátých letech. Vlastní jméno této zpěvačky je Sandra Cretu, narodila se jako Sandra Ann Lauer. U nás najdeme mezi nositelkami jména například tenistku Sandru Kleinovou, herečky Sandru Pogodovou nebo Sandru Novákovou.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Sandra je zkráceninou italského jména Alessandra. Původ jména je přitom v řeckém jménu Alexandra. Význam jména je "ochránkyně mužů" (z řeckého "aléxó" − "bránit" a "anér" − "muž").

Osamostatnělá domácká podoba k Alexandra. Alexandra původně znamená "ochránkyně mužů".

 

Trojka je dobrým přítelem, důvěrníkem i životním partnerem. Ví, o co v životě jde a co je skutečně důležité. Má ráda jasno ve všech svých vztazích a nerada lže, protože její paměť je děravá a nikdy si nic nepamatuje příliš dlouho. Je to výhoda, protože tím zapomíná i na špatné a svým přátelům umí odpustit skoro všechny hříchy. Trojka je nadaná a skvělá osobnost, má také sklony k umělecké činnosti a nikdy nekoná bez přemýšlení. Její fantazie je dobře rozvinutá a dokáže se naslouchat potřebám a potřebám jiných. Nikdy není umíněná ani neústupná.
Toto jméno je vhodné pro znamení Raka, Panny a Kozoroha. Vhodnou barvou je fialová, hnědá a všechny pastelové barvy.

Svátky v ostatních měsících: