Dnes slaví svátek:Nataša

Saskie slaví svátek dne 07.11.

Odvozeniny a varianty jména Saskie

Stejně jako se nejznámější nositelka jména Saskia stala múzou malíře Rembranta, každá žena jménem Saskia se může stát múzou a inspirací pro svého muže.

Odvozeniny a varianty jména Saskie

Ženské křestní jméno Saskie se vyskytuje i v podobě Saskia. Domácky se jméno užívá jako Saska, Sása, Sáša, Saša, Sasi, Sasinka, Sasina aj. Jméno Saskia najdeme i ve slovenštině, také němčině, švédštině nebo holandštině, z které se také odvozuje původ jména.

Významné nositelky

Nejvýznamnější nositelkou byla bezesporu Saskia van Uylenburgh, osudová žena malíře Rebranta (celým jménem Rembrandt Harmenszoon van Rijn), kterou tak často nacházíme na jeho obrazech. Nejznámější českou nositelkou je televizní hlasatelka a moderátorka Saskia Burešová. Nosí ho i herečka a moderátorka Saskia Mišová.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Saskie má zřejmě holandský původ. Jeho význam není úplně jasný. Bývá spojováno se jménem múzy slavného Rembranta, která se jmenovala právě Saskia. Jméno údajně souvisí i s germánským slovem Sas (příslušník kmene Sasů).

Má nejasný význam, spojuje se s etnickým jménem Sas, tedy náležící ke kmeni Sasů

 

Jednička je typickým vůdcem, její schopnosti jsou výjimečné a umí se v každém prostředí dostat do popředí. Vždy kolísá mezi dobrem a zlem - umí být dokonalým člověkem, který má pevné mravní zásady, ale umí být i zločincem a tajným donašečem. V duši jedničky se často bije dobro a zlo, těžko se na ni tedy lze 100% spolehnout. V lásce potřebuje vášnivého a smyslného partnera, který by jí pomohl najít klid a vyrovnanost. Potřebuje lásku a upřímnost, ale nevyžaduje časté projevování citů. Hodně dává, ale požaduje vždy rovnocenné jednání a přímý rozhovor.
Toto jméno je vhodné pro znamení Kozoroha, Panny, Býka a Ryb. Vhodné barvy jsou červená, oranžová a tmavé odstíny všech barev.

Svátky v ostatních měsících: