Dnes slaví svátek:Nataša

Stela slaví svátek dne 04.03.

Charakteristika

Ženské křestní jméno Stela má v sobě kousek tajemna, je hluboké jako noční obloha a zářivé jako hvězdy na ní. Nositelka jména Stela je sama jednou z krásných a tajuplných hvězd.

Odvozeniny a varianty jména Stela

Jméno Stela nemá ženský protějšek, vyskytuje se však také ve variantě Stella nebo Estela. Významově je příbuzné se jmény Ester či Dagmar, také Aurora, Zora nebo Jitřenka. Domácky se jméno užívá jako Stelka, Stelča, Steli, Stelina, Stelinka, Stelička, Steluška apod. Jméno Stela existuje i ve slovenštině. Angličtina jméno zná jako Stella, Estella či Estelle, němčina jako Stella, stejně tak i italština, španělština, ruština nebo maďarština. Francouzskou podobou jména je Stella, také Estella, Estelle nebo Estrella.

Významné nositelky

Nositelkou jména byla slavná česká herečka a zpěvačka Stella Májová, rozená jako Stella Weingärtnerová. Ztvárnila mj. nezapomenutelnou princeznu Zpěvanku ve filmové pohádce Byl jednou jeden král. Jméno náleží i k další oblíbené české herečce, byla jí dnes již legendární Stella Zázvorková, vdaná jako Stella Kopecká. Mezi současnými nositelkami jména najdeme například Stellu Ninu McCartney Willis, britskou módní návrhářku, dceru populárního hudebníka Paula McCartneyho.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Stela (také Stella) pochází z latiny. Jeho původ je spojován s latinským jménem Stella, které v překladu znamená "hvězda". Stejný je i význam jmen Stela a Stella. Jméno souvisí také s řeckým "aster" ("hvězda").

Pochází z latinského stella, což znamená "hvězda". Ze stejného základu je i jméno Esther, Esthera a podobné významem Aurora, Zora, Jitřenka.

 

Trojka je dobrým přítelem, důvěrníkem i životním partnerem. Ví, o co v životě jde a co je skutečně důležité. Má ráda jasno ve všech svých vztazích a nerada lže, protože její paměť je děravá a nikdy si nic nepamatuje příliš dlouho. Je to výhoda, protože tím zapomíná i na špatné a svým přátelům umí odpustit skoro všechny hříchy. Trojka je nadaná a skvělá osobnost, má také sklony k umělecké činnosti a nikdy nekoná bez přemýšlení. Její fantazie je dobře rozvinutá a dokáže se naslouchat potřebám a potřebám jiných. Nikdy není umíněná ani neústupná.
Toto jméno je vhodné pro znamení Raka, Panny a Kozoroha. Vhodnou barvou je fialová, hnědá a všechny pastelové barvy.

Svátky v ostatních měsících: