Dnes slaví svátek:Čeněk

Světlana slaví svátek dne 20.03.

Charakteristika

Světlana je líbezným slovanským jménem, které své nositelce propůjčuje samé klady. Světlana může být dle významu svého jména světlem života, jasnou hvězdou nebo zářící ženou.

Odvozeniny a varianty jména Světlana

Jméno Světlana má i variace Svetlana, Světla nebo Světluše. Významově je shodné se jmény Roxana, Zora, Lucie aj. Domácky se jméno užívá jako Světla, Světa, Světka, Světuška, Světluška, Světlanka, také Lana, Lanka, Lanička aj. Jméno Světlana znají i na Slovensku, v Bulharsku, Srbsku nebo v Rusku − jako Svetlana. Maďarskou podobou jména je Szvetlána.

Významné nositelky

Jméno nosila například herečka Světlana Svozilová. K současným nositelkám jména patří herečka Světlana Nálepková nebo moderátorka Světlana Zárubová. Jméno patří i k významné ruské kosmonautce Svetlaně Jevgeňjevně Savické.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Světlana je slovanského původu. Vzniklo v ruských zemích. Jméno se vykládá jako "světlá", "jasná".

Čtyřka znamená Sílu a Energii. Jde o výraznou osobnost, která k sobě dokáže přitahovat ostatní. Je otevřená a upřímná, ale nerada říká lidem nepříjemná slova, proto ji někdy lze přistihnout i při milosrdné lži. Snaží se za každou cenu dosáhnout porozumění a pro blaho milované osoby je ochotna obětovat i sama sebe. Pokud čtyřka potká svou životní lásku, dokáže s ní dosáhnout jakýkoliv cílů. Nápady čtyřky jsou skvělé, a pokud máte její pomoc, pak není těžko najít cestu k úspěchu. Není sobecká, ani pokrytecká, pro svou otevřenou povahu má i mnoho nepřátel. Útočištěm před nimi je pro ni láska a rodinné zázemí.
Toto jméno je vhodné pro znamení Vah, Střelce, Ryb a Berana. Vhodnou barvou je modrá, oranžová a všechny odstíny zelené.

Svátky v ostatních měsících: