12. 10. 2013
Lineapelle.png

Milí zákazníci a fandové,

minulý týden jsme nebyli příliš v dosahu, protože jsme byli na kožařském veletrhu v italské Bologni. Tak bychom se s Vámi chtěli podělit o zážitky.

Pro takovou malou partu z vršovické dílny byl takový výjezd teda opravdu zážitek. Protože jsme tam byli poprvé, prošli jsme poctivě stánek po stánku celý veletrh -  4 haly s výrobky koželužen, 4 haly s kováním a 4 haly plné strojů a nástrojů a večer jsme nevěděli čí jsme.


Hledali jsme všude co nejkvalitnější věcí, které bychom mohli přivézt a začít s nimi pro Vás, naše zákazníky dělat. 

Jak kůže, tak kování, s obojím je to v Čechách katastrofální, a hledali jsme i inspiraci, nový materiály, stroje co by nám pomohly zlevnit výrobu a vůbec, zajímavý firmy.

Přivezli jsme domů hromady kontaktů, prospektů a dojmů.

K naší velké radosti jsme potkali s panem Horweenem, majitelem fantastické americké koželužny Horween Inc. ze Chicaga, a domluvili jsme se, že nám pošle vzorky materiálů, které nemají ani evropští distributoři. Z toho máme velkou radost.

Objevili jsme tu několik hodně zajímavých výrobců kování, většinou italské provenience. Většina výrobců nebyla teda nic moc, aušusová levná klasika, ale několik dělalo z mosazi pěkný a kvalitní věci.

Největší radost nám ale udělali Japonci, kteří přivezli na veletrh fantastický, kvalitní a chytrý kování, zapínání. Ti byli o třídu výš než ostatní. Tak se můžete už těšit.

Potvrdilo se ale i tady, že mainstream je orientován na spotřebu. Odlehčené materiály, všechno takové nějaké nic moc... žádná velká sláva, čest výjimkám.

Z hal s moderními robotickými stroji jsme prchali, to bylo jak z Vetřelce. Všechno automaty, hrůza, nic pro nás, kteří chtěj dělat rukama. Jen pár jednoduchých elektromechanických strojů (BiboGalli, Omac), ty se nám libily, ale jsou pro nás zatím nedostupný finančně.V každém případě nám veletrh v Bologni otevřel oči a umožnil pochopit, co se děje ve světě, s čím můžeme počítat, co se dá koupit a co si holt musíme udělat sami.

Nejlepší byly ale stejně italský snídaně v jedný zapadlý uličce v Bologni v kavárně Dolce di Vino :-) na čerstvě upečený plněný croissanty a koláčky se nedá zapomenout.Tolik info z veletrhu, a teď zase hrrrr do práce :-) Předvánoční šílenství pomalu ale jistě začíná.

 

Další příspěvky