Dnes slaví svátek:Roland

Věroslav slaví svátek dne 27.07.

Odvozeniny a varianty jména Věroslav

Mužské křestní jméno Věroslav má i ženský protějšek ve jménu Věroslava, příp. Věra. Archaickou podobou jména je Věřislav. Domácky se jméno užívá jako Věra, Věřík, Věrka, Věrča, Sláva, Slávek, Sláveček aj.

Významní nositelé

Jméno Věroslav nosil český hudební skladatel Věroslav Neumann. Jméno patří také k významnému matematikovi Věroslavu Jurákovi. Nositelem jména je i prozaik, básník a publicista Věroslav Mertl.

Původ a význam jména

Mužské křestní jméno Věroslav má slovanský původ. Překládá se ze slov "víra" a "sláva". Významem jména Věroslav tak je "ten, který slaví víru", také "slavný svojí vírou" nebo jen "věřící".

Osobním číslem tohoto jména je šest a znamená Něžnost. Marně bychom v šestce hledali oporu nebo silný charakter. Vždy bude jemná, milá, ale i ovladatelná a zneužívaná ostatními. Vždy bude chtít dosáhnout příliš vysoký cíl, ale ne vždy se jí to podaří. Zklamání, nedůvěra okolí v její schopnosti, její komplexy méněcennosti a podceňování sebe sama se nadlouho podepíší pod její neúspěchy. Teprve až si šestka sama uvědomí, že není a ani nemusí být stejná jako ostatní, pak dokáže využívat své vlastní zdroje a sílu na to, aby dosáhla úspěchu - po svém a ne podle očekávání jiných.
Toto jméno je vhodné pro Blížence, Vodnáře nebo Štíry. Vhodnou barvou je hnědá.

Svátky v ostatních měsících: