Dnes slaví svátek:Vojtěch

Viola slaví svátek dne 25.05.

Charakteristika

Jméno Viola je krásné a voňavé stejně jako jarní kvítky fialek. Barva jména je fialová a svoji nositelku propojuje s duchovnem a vyšší mocí.

Odvozeniny a varianty jména Viola

Jméno Viola nemá mužský protějšek, vyskytuje se však také v podobě Violeta. Obdobný význam mají i jména Liliana nebo Růžena, která se též vyvinula od názvu květin. Domácky se jméno užívá jako Violka, Violinka, Vili, Ola, Olinka aj. Jméno Viola existuje i ve slovenštině, v dánštině nebo srbochorvatštině. Také angličtina zná jméno Viola, užívá i mutaci Violet. Francouzština jméno zná v podobách Viola a Violette. Portugalština a španělština vedle verze Viola užívá i variaci Violeta. Němčina jméno užívá jako Viola a Violette, stejně tak i ruština nebo italština. Maďarskou podobou jména je Ibolya, polskou Wioleta.

Významné nositelky jména Viola

Jméno nosila významná česká básnířka Viola Fisherová. Patří také k českým herečkám Viole Zinkové, Viole Černodrinské nebo herečce a moderátorce Viole Ottové. Jméno náleží také k hudbě, jako viola se označuje smyčcový hudební nástroj se čtyřmi strunami.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Viola má latinský původ. Jeho význam je odvozen od latinského názvu květiny, "Viola" se z latiny překládá jako "fialka".

Toto překrásné jméno není u nás bohužel příliš rozšířeno. Jedná se o latinské jméno květiny fialky.


Toto jméno má osobní číslo pět a znamená Riziko. Má v sobě mnoho dobrých sil, přitahuje k sobě dobro a příjemné zážitky. Nositel tohoto jména je v bezpečí a nehrozí mu nic nepříjemné. Pouze pod vlivem jiných se stává, že se pětce nedaří a nemá jasno ve svých plánech. Pokud se spoléhá výhradně na sebe a na svou intuici, tak je pětka nezadržitelná a uspěje i v tom nejtěžším boji. Dokáže si snadno získat podporu druhých a má na své straně vždy nějakou tu zálohu pro případ náhlé změny k horšímu.
Toto jméno je vhodné pro znamení Blížence, Vodnáře, Střelce, Panny a Ryb. Vhodnou barvou je zelená, žlutá a oranžová.

Svátky v ostatních měsících: