22. 02. 2015
panorama.png

Milí příznivci, zákazníci a přátelé,


minulý rok jste s námi prožívali ten blázinec co se spustil. My jsme se cítili jako na centrifuze. Z týmu pěti lidí je nás teď v našem společenství řemeslníků více než dvacet, a to nepočítáme spolupracující firmy z jiných oborů. Minulý rok se nám podařilo obsloužit víc než 4000 zákazníků, byl to pro nás pořádný křest ohněm. Přežili jsme to, stojíme pevně na nohou a rozmýšlíme co bude dál...

„Dělejme třeba sebenepatrnější věc, ale dělejme ji nejlépe na světě.”
Každý den, když se sejdeme na dílně, se snažíme posunout se krůček kupředu. Vy, kdo nás sledujete na Facebooku to vidíte skoro v přímém přenosu. Dokupujeme stroje, přicházejí noví lidé, rozšiřujeme dílnu, vzorujeme nové výrobky, nic není stejné jako před týdnem. 

Píšete nám, že Vás inspirujeme k novým začátkům. I my se inspirujeme. Na moudra chodíme o sto let zpátky k Tomáši Baťovi. Baťu si dnes bere do pusy kde kdo, my se snažíme aby v našem podniku oživlo to, co je psáno v knihách mezi řádky. Víra v dobrou budoucnost, víra v člověka a v to, že i z ničeho a ve vymírajícím a podceňovaném oboru lze vybudovat fungující a hrdou firmu. 

Věříme, že poctivou prací lze vrátit důstojnost lidem od řemesla a uspět, i když okolnosti nepřejí. 


Hlavně se nezkazit
Jak se říká, není důležité se dostat nahoru, ale nahoře se udržet. Mnoho lidí nám drží palce a sleduje jak rosteme. Jak už to ale v Čechách bývá, najde se i pár dobrodinců, kteří chtějí, aby sousedovi chcípla koza. Vás, kteří nám držíte palce, se budeme snažit potěšit a nezklamat. Není nic horšího, než když se z malé firmičky stane větší, ale tak nějak se to celé po cestě zkazí a co bylo pěkné, je najednou fuč.

Náš další, třetí rok, bude proto ve znamení zlepšování naší "Služby veřejnosti". Stále je co zlepšovat. Chystáme pro Vás mnoho novinek. Ať už se jedná o nové výrobky, služby, péči o zákazníka, nový web, zpracování, materiály, dodací lhůty, zkrátka práce je mraky.

Nová kolekce 
Po roce a půl je čas přijít s novými věcmi. Na cestě je několik novinek, které budeme postupně uvádět. 

Bude to hlavně řada klasických pánských aktovek, spisovek a etují, které budou určeny pro konzervativnější gentlemany, pro všechny právníky, konzultanty a businessmany, kdo potřebují kvalitní a vyjímečný doplněk. 

Tato řada bude v klasických barvách - černé a hnědé, vybavená  nejkvalitnějšími švýcarskými zámky Amiet, vypodšívkovaná semišovou vepřovicí. Tak jak jste u nás zvyklí, vnitřní výbavu si budete moci vybrat a poskládat na přání.

Máme nové krásné materiály a tak budeme moci nabídnout něco, co v obchodě nekoupíte.


 


Také naše messengery dostanou od března nové volitelné rozšíření - na přání budeme tento rok šít i náš nový poznávací prvek - středový pruh, který této brašně velmi sluší. Toto rozšíření bude možné u všech typů messengerů.
Postupně během příštích dvou měsíců budeme uvádět i nové obdobné prvky a vylepšení v peněženkách, opascích a také další výrobky, které pro Vás připravujeme.

Nebojme se budoucnosti
Čeká nás další kolo, další rok námahy a snažení a zcela jistě, tak jako v každém podnikání se vyjeví řada překážek. Nic nemotivuje ale tak jako dobrý pocit z toho že práci člověk nedělá nadarmo. Díky Vám všem, kteří nám to dáváte vědět ve všech těch emailech, dopisech i když nás potkáte ve městě, nebo někde náhodou třeba jako tuhle na Ještědu.

Práce je před námi ohromná, takže neusínáme na vavřínech, ale jdeme do toho. Chceme se dostat až na vrchol a to nebude za rok ani za dva ani za pět.

Pokud budeme parafrázovat našeho oblíbeného Tomáše Baťu: "Tu vidíme nejlépe, jak málo jsme dosud vykonali a jak veliká práce nás ještě čeká". 

Všem Vám, kdo se snažíte také ve svých oborech něco dokázat a vybřednout z průměrnosti držíme na oplátku také palce my!

Buď práci čest!

Další příspěvky