22. 10. 2023

Zpravodaj

Říjen 2023 - Doladili jsme Chelsea! Dolaďujeme zateplení všech bot. Mašina na přišívání podešví Sneakerů ne a ne se umoudřit. Latexová podešev je moc měkká a ať děláme co děláme nedrží nám délka stehu. Nedá se nic dělat. Musíme vyměnit stroj.

Září 2023 - ladíme Chelsea, nejde to na poprvé ani na podruhé. Udělat nártovou botu s valchovaným dílcem není legrace. Naněkolikrát se seřizují stroje a upravuje střih. Týdny letí. Čekáme na koňakovou kůži.

Srpen 2023 - Oxfordy! Konečně jsme je doladili. Šijeme boty, na které zákazníci čekají od minulého záři. Co mělo být před rokem, je konečně dotažené, rozhýbané a hotové. Barvíme Oxfordy do různých barev, leštíme do vysokého lesku a kocháme se. Jsou hotové a jsou krásné! Stálo to za to! Začínáme šít rutinně Oxfordy.

Červenec 2023 -  Průšvih! Kůže na koňakové boty přišla ve výrazně tmavším odstínu. Celou várku musíme vrátit. Nová várka bude v říjnu. Musíme čekat a vysvětlovat, proč nejsou hotové měsíce slíbené Oxfordy. Perfektní! 

Květen 2023 - UPDATE: Do týmu přichází designerka Eliška. Dostala na starost projekt Sneakerů. Chceme aby byly do léta připravené do výroby. Nikdo nedělá sneakerové podešve na široké nohy. Přivezli valchovačku, má drobné mušky, ale to poladíme. Oxfordy jsou hotové, objednáváme kompletní řadu kopyt a připravujeme se na nabírání zakázek. 

Únor 2023 - Náš modelář Bohouš dostal infarkt. Přežil to, ale kdy bude zas k dispozici nevíme. Oxfordy se zastavily.

Leden 2023 - Nabíráme nové zakázky s dodací lhůtou 6-8 týdnů. Realizujeme ještě zbylé zakázky z minulého roku. Modelujeme Oxfordy, aby byly do jara. Zapracováváme zateplení z beraní kůže a ze speciální flanelové podšívky.

-----

Prosínec - 2022 - Odbavujeme zákazníky z první půlky roku, všichni zákazníci z první půlky roku plánujeme že budou mít boty do Vánoc, z druhé půlky roku do konce ledna. Nabíráme nové objednávky. Zkracujeme dobu dodání na 6-8 týdnů. Výroba si sedá.

Listopad 2022 - Kůže konečně přišla, odstíny sedí, konečně můžeme dodat slíbené boty. Rozjíždí se výroba. Zákazníci si přicházejí pro hotové boty. Hurá!

Říjen 2022 - Posilujeme botařský tým, čekáme na kůži. Vzorujeme Oxfordky. 

Září 2022 - Jedeme na veletrh Lineapelle odkontrolovat petrolejový odstín. Holandská koželužna, která nám dodává teletinu podruhé netrefila odstín barvy. Nezbývá než čekat na další várku, která bude v listopadu. To by se jeden vzteknul. 

Srpen 2022 - Itálie je na dovolené. Nic se nehýbe. 

Červen 2022 - Červen je zádrhel na zádrhel. Přišla kopyta na všechny velikosti. Fuckup. Bohužel jich část musíme vrátit a nechat předělat. Došlo k chybě v komunikaci s dodavatelem. Do týdne jsou předělána a už je to v pořádku. Našíváme v týmu svršky a kvaltujeme, aby zkušební boty byly co nejdřív pro všechny zákazníky připravené. Do konce června musí být zkušební boty hotové, kdyby čert na koze jezdil. Už se nemůžeme dočkat! Ke konci června nám dala ČNB pěknou ránu do zad - zdražila úvěry na nereálných 10%. Vyhlašujeme akci pro prvních 1000 zákazníků - o 20% levnější boty. Raději než úroky bance dáme dobrou cenu lidem!

Květen - 2022 - Děláme klíčové rozhodnutí - Objednáváme všechny šíře kopyt. Budeme tak jediní v Čechách, kdo bude nabízet nejen velikosti obuvi, ale také šířky. U Tlustého se musí dobře obout každý - ať už Popelka, nebo Obr. Budeme mít velikosti od 36 do 49 a od úzké E až po velmi široké I. Tímto rozhodnutím nám přibylo mnoho práce - rozvádíme všechny výkresy pro nové velikosti, našíváme nové vzorky, objednáváme nové komponenty. A do toho se staráme o zapracování nových spolupracovnic z Ukrajiny a vysvětlujeme zákazníkům, proč od ledna čekají na své boty. Masakr!

Duben - 2022 - Pokračujeme v projektu bot, přicházejí poslední stroje. Máme změřenu většinu zákazníků. Ukazuje se, že většina lidí má jiné míry než na co máme kopyta. Aplikace, kterou jsme vymysleli a rok na ní dělali navíc neměří přesně. Musíme to vymyslet jinak. Vše déle trvá a zpožďuje se. 

Březen - 2022 - Pokračujeme v práci, mnoho věcí se zadrhlo - tkaničky, rámky, mezipodešve, nikdo neví co se bude dít. Místo bot šijeme obaly na balistické pláty. Doufáme, že to brzo skončí.

Únor - 2022 - Svět se zbláznil - začala válka na Ukrajině. 

Leden - 2022 - Dolaďujeme velikosti, technologii a zveme první zákazníky na měření. 

Prosinec 2021 - Boty byly uvolněny do prodeje. Uvádíme na trh Nízké Derby. Dopracováváme design Oxford a Chelsea. Čekáme ještě na poslední stroje. Blíží se Vánoce, těšíme se na leden a na měření a šití.

Listopad 2021 - Kam síla se napře, tam Země se pohne. Finišujeme modely a připravujeme vše na uvedení do prodeje. Tlačíme na pilu co to dá. Přivezli jsme všechny stroje a rozjeli spodkovou dílnu. Koupili jsme stroje na svršky. Experimentujeme s barvením usní. Není to úplně co bychom chtěli. Do Prahy přijíždějí dodavatelé barev z Itálie. Dopracováváme web a speciální mobilní aplikaci. Spouštíme velký výzkum České nohy 2021. Věci se dávají do pohybu. JSOU NA SVĚTĚ! Doladili jsme první část modelů. Vysoké Derby, Hiker a Chukka. Finišujeme Nízké Derby, Nízké Derby Brogue a Oxfordy. Dělá se ve dne v noci. Uvedení na trh je v dohledu. Boty jsme ukázali lidem a líbí se! Máme radost a ženeme se dál!

Říjen 2021 - Přívezli mašiny! Do týdne přišla kopyta z Rumunska. Rumuni se snaží a kopyta jsou perfektní. Český dodavatel je nepružný, nemůžeme na něj čekat. Podešve od Italů jsou moc drahé, musíme si poradit a vyrábět je sami. Vznikají další, již finální prototypy modelu Vysoká Derby. Jsou krásné. Dolaďujeme materiály. Rozhodujeme se, že budeme sami barvit a patinovat. Chceme perfektní kvalitu. Z německé koželužny přichází fantastická teletina. Konečně navážíme strojové vybavení. Nebudeme boty šít ručně. Je rok 2021! Budeme je dělat efektivně, nesmí být zbytečně drahé. Musíme ještě doladit vnitřní komfort boty. Stavíme web a připravujeme se na start. Hledáme lidi do výroby - nejsou. Stavíme dílnu a systémy, jde to ztuha, čas běží, ale start je v dohledu! Už se nemůžeme dočkat!

Září 2021 - Stroje budou snad v říjnu. Vznikají další prototypy. Konečně nám mobilní aplikace měří jak má. Musíme ji stále ale doladit. Italský dodavatel podešví poslal první vzorky. Jsou super. Český dodavatel kopyt stále nekomunikuje dle představ. Potřebujeme dobré partnery. Hledáme v Itálii. Hledáme lidi do výroby.

Srpen 2021 - dolaďujeme. Hledáme dodavatele na svrškové stroje. Léto se nevyvíjí podle předpokladů. Ladíme mobilní aplikaci. Spouštíme první výzkum obuvi a obouvání v Čechách. Chceme poznat naše budoucí zákazníky a jejich trápení. 

Červenec 2021 - léto využíváme na dolaďování detailů. Vzniká nová várka prototypů. Stále nejsme spokojeni se střihy. Mobilní aplikace je v prototypu, nefunguje to ale dobře.

 

Červen 2021- Stroje nebudou dodány včas. Krucifix! Vše se zpomaluje. Přichází léto, nikdo nikde nefunguje. Anglický dodavatel podešví nekomunikuje. Mají covidový režim. Vyvíjíme mobilní aplikaci pro měření nohou. Všechno je jinak.

Květen 2021 - Český dodavatel kopyt neodpovídá, vše se zpomaluje. Hledáme v Německu, Polsku, i na Ukrajině. Děláme první prototypy. Kvaltujeme, za měsíc tu mají být stroje.

Duben 2021 - Organizujeme rozjetí výroby, dojednáváme pořízení strojů, hledáme komponenty a subdodavatele, zařizujeme financování. Vrcholí covidový lockdown. Věříme, že se věci zlepší. V červnu mají přijet stroje.

 

Březen 2021 - Začínáme navrhovat sortiment obuvi, chceme dělat kvalitní šitou koženou obuv, která se v Čechách nevyrábí. Šitou, z dobrých materiálů, pohodlnou, opravitelnou.

 

Leden 2021 - Padlo zásadní rozhodnutí. Přestože je za námi asi nejtěžší rok našeho brašnářství - rok plný nástrah, obav a změn - rozhodli jsme se pustit se do obnovy výroby obuvi. Je to riskantní rozhodnutí, ale máme odvahu, chceme dokázat, že když se chce tak to jde. Nepřátel se nelekáme, na množství nehledíme, s problémy si poradíme.

Další příspěvky