OTÁZKY NA SPOLUPRÁCI A ŠITÍ ROUŠEK

 


REGISTRACE DO INTERNETOVÉ TOVÁRNY JE NYNÍ POZASTAVENA. DĚKUJEME ZA ZÁJEM.


 

 

 

OTÁZKA: Chci pomoct šít roušky, co mám dělat, jak se mám zaregistrovat?

ODPOVĚĎ: Registrace do Internetové továrny Brašnářství Tlustý je nyní POZASTAVENA. Přihlásilo se vás ohromná síla, teď prosím nás nechte projekt šití roušek uřídit a dodat lidem ušité roušky. Děkujeme. 

 


 

ČASTÉ OTÁZKY

OTÁZKA: Zaregistroval jsem se, co dál?

ODPOVĚĎ: Dostanete instrukce mailem, hlásí se ohromná spousta lidí, nedokážeme se každému věnovat zcela individuálně - komunikace se všemi šicími dílnami probíhá ve Facebookové skupině, do které dostanete přístup po registraci. Do této komunikační Facebookové skupiny se PŘIHLAŠTE - najdete tu vše důležité, pročtete si podmínky spolupráce a smlouvu, kontaktuje Vás Koordinátor šicích dílen, uzavřete s námi krátkou jednoduchou smlouvu, aby byly papíry v pořádku a můžete šít.

 

OTÁZKA: Rád bych materiál, chci šít roušky pro své známé. Musím se do Vaší továrny registrovat? Můžete mi poslat materiál?

ODPOVĚĎ: Ne. Nemusíte být registrován. Budeme zde brzy prodávat za dostupné ceny připravené materiálové balíčky. Najdete v nich vše co budete pro šití potřebovat - nařezané dílce, stuhy, klipy na nos. Budete se moci tak soustředit jen na šití a nebudete se muset babrat se stříháním a sháněním materiálu.

 

OTÁZKA: Jsem amatér, můžu pomoci jen trochu. Je to k něčemu?

ODPOVĚĎ: Určitě, je třeba abyste ušil denně minimálně 20 roušek. Je to skalkulováno na 4 hodiny práce. Pokud ušijete méně, nemůžete v továrně být, můžete si ale koupit materiál a šít svým tempem pro své známé, rodinu nebo i roušky na prodej.


OTÁZKA: Můžu být v Internetové továrně a přitom šít méně než 20 denně?

ODPOVĚĎ: Bohužel ne, potřebujeme teď výkonné spolupracovníky, situace je kritická.

 

OTÁZKA: Šít neumím, ale můžu pomoci nějak jinak (příprava, rozvoz apod). Je to k něčemu?

ODPOVĚĎ: Určitě - budeme řešit svozy a závozy materiálu jak v Praze tak v jiných městech. Budeme potřebovat každodenní svoz a závoz několika desítek lidí v dané lokalitě. Ohlásíme nábor na facebooku.

 

OTÁZKA: Je to placené, nebo bez honoráře?

ODPOVĚĎ: Spolupráce může být ve dvou režimech - buď placená, nebo dobrovolnická - neplacená.  Pokud budete chtít pracovat bez honoráře, vaše roušky budou věnovány potřebným - domovy důchodců, LDNky, a další, kteří si je nemohou koupit.

 

OTÁZKA: Kolik platíte za jednu roušku?

ODPOVĚĎ: Pokud budete šít  za peníze, budeme za jednu roušku platit 35 Kč za její ušití. Ostatní náklady, tzn. materiál, manipulaci, logistika, balení, distribuci, prodej hradíme my nebo dárci.